Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA rzuca wyzwanie EA. Stworzy „jedyną autentyczną grę” piłkarską

Nie tylko EA Sports FC.

Rynek gier piłkarskich może stać się wkrótce dość skomplikowany. Electronic Arts przechodzi na nazwę EA Sports FC, lecz cykl FIFA będzie najwyraźniej istniał nadal, produkowany przez samą federację.

Przypomnijmy: jak wczoraj ogłoszono, EA zmienia tytuł swojego cyklu i zapewnia jednocześnie, że nic nie zmieni się pod względem treści czy trybów rozgrywki. Ostatnią grą pod starą nazwą od amerykańskiego wydawcy będzie tegoroczna FIFA 23.

Sama FIFA - mowa o federacji piłkarskiej - odpowiedziała własnym stanowiskiem, w którym wyjaśnia, że zakończenie współpracy z Electronic Arts pozwoli przygotować całkiem nową grę - lub gry - z pomocą zewnętrznych producentów i wydawców.

Trwają już podobno dyskusje z zainteresowanymi podmiotami. Jeszcze w tym roku mają ukazać się pierwsze, mniejsze produkcje, przygotowywane z myślą o Mistrzostwach Świata w Katarze.

To jednak nie koniec. „Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra z FIFA w nazwie będzie najlepszą dostępną dla graczy i fanów futbolu” - zapewnia Gianni Infantino, szef federacji. Marka FIFA to jedyna globalna, oryginalna nazwa. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26 i tak dalej. Cechą wspólną jest nazwa, a [seria] pozostanie na zawsze i jest najlepsza”.

Interaktywne gry i esport są na ścieżce bezprecedensowego rozwoju i dywersyfikacji. Strategią FIFA jest upewnienie się, że wykorzystujemy przyszłe opcje w pełni i zapewniamy szeroki przekrój produktów i możliwości dla graczy, fanów, członków federacji i partnerów” - dodał.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze