Skip to main content

Koniec serii FIFA. Piłkarski cykl wkrótce zmieni się w EA Sports FC

Potwierdza Electronic Arts.

Electronic Arts i FIFA najwyraźniej nie doszli do porozumienia. Koncern poinformował, że w przyszłym roku - po 30 latach - zakończy współpracę z piłkarską federacją, co wymusi zmianę nazwy popularnej serii.

Przyszłoroczna odsłona zostanie wydana pod innym tytułem - EA Sports FC. Twórcy przekonują, że równocześnie rozpocznie się „nowa era” interaktywnego futbolu, ale deweloperzy przedstawią dokładne szczegóły dopiero w lipcu 2023 roku.

Electronic Arts podkreśla, że nie zmieni się zawartość gier. Nie zabraknie dotychczasowych trybów rozgrywki z karierą, Ultimate Team i Voltą na czele oraz ponad 19 tysięcy prawdziwych piłkarzy, 700 klubów, 100 stadionów i 30 lig.

Nasza nowa niezależna platforma przyniesie też nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo - jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA Sports FC stanie się symbolem zmiany” - przekonuje szef działu sportowego Electronic Arts, Cam Weber.

Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć jeszcze więcej autentyczności i realizmu i dać radość, inkluzywność, autentyczność naszej globalnej społeczności” - dodaje.

Nim jednak dojdzie do zmiany, w tym roku ukaże się FIFA 23, czyli ostatnia odsłona serii pod dotychczasową nazwą. EA przekonuje, że będzie to najlepsza część cyklu, a gra zaoferuje między innymi tryb Mistrzostw Świata, inspirowany rozgrywkami w Katarze.

Zapewniono jednocześnie, że brak współpracy między Electronic Arts a piłkarską federacją nie wpłynie na dotychczasowe produkcje z cyklu, które nadal będą dostępne w sprzedaży.

Zobacz także