Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - profesjonalny zawodnik odpadł z turnieju przez błąd gry

Pechowe rozstrzygnięcie.

W wyniku błędu FIFA 20, profesjonalny gracz odpadł z turnieju organizowanego przez firmę EA Sports.

Giuseppe Guastella to pięciokrotny finalista międzynarodowych rozgrywek w grze sportowej od Electronic Arts. 1 marca brał udział w toczonych przez internet północnoamerykańskich kwalifikacjach do najnowszej edycji mistrzostw FUT Champions Cup, gdzie tylko wygrana gwarantowała awans do kolejnej fazy zawodów.

Ostatni mecz trzeba było rozstrzygnąć w karnych, które okazały się wyrównane: zawodnik znalazł się w sytuacji, gdy niewykorzystana „jedenastka” oznaczała przegraną. Graczowi udało się strzelić decydującą bramkę, której produkcja nieoczekiwanie nie uznała.

Niezaliczony gol to najprawdopodobniej efekt błędu - zwłaszcza, że w opublikowanym przez użytkownika nagraniu widać, jak piłka wpada do siatki. Administratorzy turnieju nie wyrazili jednak zgody na powtórzenie konkursu rzutów karnych: stwierdzili, że należy dostosować się do decyzji podjętej przez mechanizmy FIFA 20.

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

„Jestem wielkim pasjonatem i rywalizując daję z siebie wszystko! Ale jak ktokolwiek może traktować grę na poważnie, skoro EA jej tak nie traktuje i nie potrafi naprawić podstawowych błędów? Jeżeli byłyby to profesjonalne zawody w innej produkcji e-sportowej, coś takiego nie mogłoby się wydarzyć! - napisał Guastella na Twitterze.

To nie jedyny problem związany z kwalifikacjami do FUT Champions Cup w FIFA 20. Ze względu na problemy z serwerami, czwartkowego meczu nie można było rozegrać i spotkanie trzeba było rozstrzygnąć przez wirtualną rundę w „papier, kamień, nożyce”.

Następnie: Nowe gry na PS4 w PS Store - Pathologic 2 i inne

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze