Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - mecze na blokowiskach i halach w nowym gameplayu

Uliczny tryb Volta.

Prowadzony w serwisie YouTube kanał Mad Gam3r opublikował materiał prezentujący nowe ujęcia rozgrywki z trybu Volta, który pojawi się w FIFA 20 - wariantu pozwalającego rozgrywać uliczne mecze.

Nagranie pochodzi z wersji beta, z którą zapoznali się zaproszeni przez EA Sports dziennikarze i youtuberzy. Film przedstawia więcej gameplayu niż opublikowany niedawno zwiastun i składa się z fragmentów różnych rodzajów spotkań na podwórkach i blokowiskach.

Są też mecze w futsalu, a więc zmagań toczonych na hali. We wspomnianej odmianie piłki nożnej nie zabraknie unikalnego przepisu - po sześciu popełnionych faulach, drużynie przeciwnej przyznawany jest rzut karny, wykonywany z 10 metrów od bramki.

Zawody w trybie Volta rozegramy w 17 arenach zlokalizowanych w różnych częściach świata. Na niektórych boiskach otrzymamy możliwość włączenia lub wyłączenia ścian, które wpłyną na zabawę - od murków możemy się odbić i wykorzystać je przy podaniach.

Pojawią się również sztuczki, pomagające w ominięciu rywali i zdobyciu bramki. Ciekawostką są trik pozwalający strzelić gola głową, ale leżąc na boisku, a także taniec prowokujący zawodników przeciwnika.

Volta to najważniejsza nowość gry FIFA 20

Zobacz: FIFA 20 - premiera i najważniejsze informacje

Volta pozwoli rozgrywać nie tylko wspomniane spotkania w futsalu - w planach mecze 3 na 3 i 4 na 4 (oba bez bramkarzy) oraz 5 na 5. Stoczymy potyczki towarzyskie, weźmiemy udział w lidze i zmierzymy się z drużynami innych użytkowników, ale sterowanych przez sztuczną inteligencję.

FIFA 20 zadebiutuje 27 września na PC, PS4, Xbox One i Switch (ale bez ulicznej piłki).

Następnie: Gracze Fortnite krytykują zbyt mocne mechy i żądają usunięcia maszyn z gry

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze