Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - tryb budowania: działanie, jak włączyć

Wznoszenie i burzenie budynków.

Farming Simulator 22 korzysta z dość zaawansowanego trybu budowania, za sprawą którego możesz wznosić i niszczyć konstrukcje czy nawet kształtować teren. Z tej strony dowiesz się jak aktywować tę mechanikę i z niej korzystać.

By uruchomić tryb budowania wciśnij kombinację klawiszy Shift+P. Wtedy kamera nieco się oddali i przejmiesz nad nią pełną kontrolę - możesz swobodnie poruszać się po całej mapie. Samo okno budowy podzielone jest na kilka części:

  • Budynki (1) - tutaj znajdziesz wszystkie konstrukcje użytkowe, silosy, zbiorniki na nawozy czy dodatkowe narzędzia jak myjka ciśnieniowa;
  • Produkcja (2) - w tej karcie ulokowane są fabryki do przetwarzania surowców, szklarnie, sady czy generatory, dzięki którym zarobisz dodatkowe pieniądze;
  • Zwierzęta (3) - ta zakładka skrywa budynki związane z hodowlą poszczególnych zwierząt;
  • Ozdoby (4) - tutaj znajdziesz przedmioty dekoracyjne, a także elementy oświetlenia;
  • Kształtowanie terenu (5) - za sprawą narzędzi z tej karty zmienisz ukształtowanie terenu, zasadzisz drzewa czy rośliny ozdobne, a także zmienisz podłoże.

By wznieść dany budynek, kliknij po prostu na interesujący cię obiekt, a następnie nanieś go na wolne miejsce (6). Po kliknięciu konstrukcja natychmiast tam powstanie, a z twojego konta ubędzie określona kwota.

Możesz także w dowolnym momencie modyfikować budynek. W tym celu kliknij na istniejącą konstrukcję, a na ekranie pojawi się nowe okno. Tam możesz sprzedać budynek (7) bądź zmienić jego nazwę (8), znajdziesz też szczegółowe informacje na jego temat.

Korzystaj z tego okna często, by rozbudowywać swoją farmę. Uważaj jednak, gdyż spora część budynków jest bardzo kosztowna. Jeśli nie będziesz pilnował finansów, możesz bardzo szybko pozbawić się całej gotówki.

Następnie: Farming Simulator 22 - sen: szybkie przewijanie czasu

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - pożyczka: dodatkowe pieniądze

Read this next