Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - pługi, głębosze: sprzęt do orania

Narzędzia, dzięki którym przeorasz pole.

Oranie w Farming Simulator 22 to jedna z najżmudniejszych czynności do wykonywania. Mechanikę tę można co prawda wyłączyć z poziomu opcji, ale jeśli zamierzasz z niej korzystać, przejrzyj niniejszą stronę, na której prezentujemy narzędzia wykorzystywane do tej czynności.

Pola uprawne musisz przeorać po zbiorze słonecznika, kukurydzy, ziemniaków, a także buraków i trzciny cukrowej. Do tego celu możesz wykorzystać dwie grupy sprzętu, które znajdziesz w sklepie w zakładce Narzędzia (1). Są to:

  • Pługi (2) - podstawowe narzędzia służące do orania. Niewielka cena zakupu większości rzeczy z tej zakładki to największa zaleta. Pamiętaj też, że dzięki pługowi możesz tworzyć i łączyć pola;
  • Głębosze (3) - zamiennik dla pługa. Najtańsze wersje świetnie sprawdzają się na wąskich działkach i podczas uprawy winogrona. Najdroższa opcja, FB-3000-T06000-PT6000 pozwala jednocześnie nawozić pola, znacznie skracając czas pracy.

Wybór narzędzia to kwestia indywidualna. Jeśli nie będziesz uprawiał ziemniaków, kukurydzy, słonecznika, a także buraków i trzciny cukrowej, to będziesz musiał przeorać pole dopiero co 3 pełne zbiory. W takiej sytuacji możesz nawet rozważyć wynajęcie pługu by oszczędzić środki.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - opryskiwacze, rozrzutniki: sprzęt do nawożenia

Read this next