Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - owce: wełna, zagroda, pokarm

Budowa zagrody dla owiec, dostarczanie słomy, produkcja wełny.

Owce to jedne ze zwierząt hodowlanych w Farming Simulator 22. Z tej strony dowiesz się jak wybudować zagrody pod ich hodowlę, czym je karmić i co możesz zrobić z wełną, którą produkują.


Na tej stronie:


Budowa zagrody

By rozpocząć hodowlę owiec potrzebujesz zagród. W tym celu otwórz tryb budowania za pomocą kombinacji Shift+P. Następnie przejdź do zakładki Zwierzęta (1) i podkategorii Owce (2).

Znajdziesz tutaj trzy konstrukcje (3) służące do hodowli tych zwierząt. Im droższa opcja, tym więcej owiec (4) pomieści. Gdy już zdecydujesz się na budowę, wybierz interesującą cię konstrukcję, nanieś budynek (5) na wybrane miejsce i potwierdź budowę.

Wyjdź z trybu budowania i podejdź do ikonki łapy (6), a następnie wciśnij przycisk otwórz okno zarządzania zwierzętami (7).

Z tego ekranu możesz wybierać spośród gatunków owiec (8). Różnią się one ceną (9), a także wiekiem (10). Bardziej wyrośnięte owce mogą się rozmnażać co kilka miesięcy (11) - po upływie tego czasu pojawi się nowa owca.


Pokarm, zdrowie i produkcja wełny

Musisz zadbać o wysoki poziom zdrowia (12) owiec, który możesz sprawdzić spoglądając na dowolne zwierzę. By go podnieść, musisz po prostu dostarczyć im jedzenie - w tym wypadku są to bale siana lub słomy, które musisz umieścić przy bocznej części zagrody (13).

Gdy zdrowie owiec zacznie rosnąć, rozpocznie się produkcja wełny. Co kilka godzin, na boku budynku, pojawiać będzie się wełna na paletach (14). Im więcej owiec będziesz miał i im wyższe ich zdrowie, tym szybsza będzie produkcja wełny.

Samą wełnę wykorzystać możesz do dalszej produkcji. Możesz też sprzedać ją od razu do handlarza, ale zarobisz niewielką ilość gotówki - w porównaniu do dalszego przetworzenia surowca.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - świnie: chlew, gnojówka

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze