Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - kury: jajka, kurnik, pokarm

Budowa kurnika, zakup i hodowla kurczaków, produkcja jaj.

Kury to kolejna grupa zwierząt hodowlanych w Farming Simulator 22. Z tej strony dowiesz się jak wybudować dla nich kurnik i zakupić same kury, jakiego pokarmu potrzebują zwierzęta i co robić z produkowanymi jajkami.


Na tej stronie:


Budowa kurnika

Otwórz tryb budowania za pomocą kombinacji Shift+P. Następnie przejdź do zakładki Zwierzęta (1), a potem do podkategorii Kury (2).

Tutaj masz do wyboru dwie opcje (3), różniące się ceną, a co za tym idzie maksymalną liczbą kur (4), które mogą się w środku znaleźć. Gdy dokonasz wyboru, kliknij interesującą cię opcję, nanieś budynek na wolne miejsce (5) i potwierdź kliknięciem, by wznieść konstrukcję.

Opuść teraz tryb budowania, podejdź do ikonki łapy (6) i wciśnij przycisk otwórz okno zarządzania zwierzętami (7).

W nowym oknie znajdziesz kilka gatunków kur (8), które różnią się pomiędzy sobą cenami (9). Jak w przypadku innych zwierząt, każda kura ma swój wiek (10), może się też rozmnażać co kilka miesięcy (11) - po upływie tego czasu, przy utrzymaniu wysokiego poziomu zdrowia, urodzi się nowa kura.


Pokarm, zdrowie i produkcja jaj

By możliwa była produkcja jaj (do której wrócimy za moment), a także by kury się rozmnażały, musisz utrzymać wysoki poziom zdrowia (12), które sprawdzisz spoglądając na dowolne zwierzę. W tym celu musisz zapewnić kurom jedzenie - zboże możesz rozładować przy boku budynku (13), by zostało ono automatycznie dystrybuowane do zwierząt.

Co kilka godzin, przy wejściu do kurniku pojawiać będą się jaja na palecie (14). Im więcej kur będziesz posiadał i im wyższy będzie ich wskaźnik zdrowia, tym więcej jaj zostanie wyprodukowanych.

Jajka możesz sprzedać bezpośrednio do handlarza, by zarobić trochę gotówki. Możesz je jednak wykorzystać do dalszego przetwórstwa, dzięki czemu zarobisz znacznie więcej pieniędzy.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - owce: wełna, zagroda, pokarm

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze