Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 19 - samouczek: leśnictwo

Jak sadzić oraz ścinać drzewa i transportować drewno.

Jeżeli po prasowaniu bel, którego nauczyliśmy się w piątym samouczku, szukamy wciąż zajęcia, możemy wykorzystać umiejętności zdobyte w ostatnim tutorialu, czyli Leśnictwie. Farming Simulator 19 wskaże nam, jak efektywnie wykorzystać potencjał lasu, którego jesteśmy właścicielami.

W pierwszej kolejności gra nauczy nas sadzenia drzew. W tym celu musimy wsiąść do ciągnika i podłączyć obciążnik oraz sadzarkę. Następnym krokiem jest podjechanie maszyną nieco do przodu, aby pojawiła się możliwość napełnienia siewnika sadzonkami. Uzupełnianie rozpoczynamy przez wciśnięcie lewego analoga.

Kiedy uzupełnimy maszynę, musimy ją opuścić i włączyć za pomocą kombinacji: LB + B / L1 + kółko oraz LB + X / L1 + kwadrat. Teraz możemy wjechać na pole i obserwować sadzenie. Po wypełnieniu paska postępu (1) gra przejdzie do kolejnego kroku, czyli do cięcia drzew. To zadanie wykonamy na dwa sposoby, korzystając z piły łańcuchowej oraz harwestera.

Na początku korzystamy z piły. Za pomocą przycisku krzyżak góra wybieramy narzędzie. Następnie pochylamy piłę przez przytrzymanie LB / L1 i operowanie lewo-prawo prawym analogiem. Zbliżamy się do drzewa, które jest podświetlone na niebiesko. Musimy przystawić narzędzie do pnia w taki sposób, aby pojawiło się zielone podświetlenie. Wtedy włączamy piłę przyciskiem B / kółko i rozpoczynamy cięcie.

Kolejnym celem jest uzyskanie około 1-metrowej kłody drewna. W tym celu musimy ustawić piłę w pozycji pionowej i odmierzyć. Jeżeli utniemy większy kawałek drewna, nie będziemy mogli go przenieść. Kłodę należy umieścić w skrzyni ładunkowej auta - wystarczy ją tam donieść i wrzucić. Kłodę podnosimy i upuszczamy przyciskiem B / kółko. Kolejne zadanie to praca z harwesterem.

Po zajęciu miejsca w harwesterze musimy podjechać maszyną do podświetlonego na niebiesko drzewa. Maszynę uruchamiamy kombinacją LB + X / L1 + kwadrat, a cięcie rozpoczynamy przez wciśnięcie LB + A / L1 + X. Musimy chwycić pień i rozpocząć cięcie, co nie jest takie proste. Umiejętnie obracamy głowicą (2) przyciskami w taki sposób, żeby włączona maszyna mogła rozpocząć cięcie.

Po udanym ścięciu rozpoczynamy porcjowanie drewna. Musimy zmniejszyć długość cięcia na 5 metrów przez wciśnięcie przycisków LB + Y / L1 + trójkąt, a następnie wrócić do cięcia trzymanego drzewa za pomocą kombinacji LB + A / L1 + X. Gdy potniemy całe drzewo, przystępujemy do załadunku drewna na przyczepę pobliskiego ciągnika.

Chwytanie kłód drewna za pomocą dźwigu wymaga precyzji. Dźwigiem obracamy przyciskając przycisk LB / L1 i sterując w płaszczyźnie lewo-prawo prawym analogiem. Ramię wysuwamy wciskając przycisk LB / L1 i sterując w górę i dół prawym analogiem. Do obniżania chwytaka musimy przytrzymać przycisk RB / R1 i sterować w górę i w dół prawym analogiem.

Złapanie kłody i przeniesienie jej na przyczepę może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto wykonać tę czynność kilka razy. Dodatkowo po umieszczeniu drewna musimy je przypiąć pasami transportowymi (3) - w tym celu wciskamy kombinację RB + prawy analog / R1 + prawy analog. Tymi samymi przyciskami odpinamy pasy z kłód.

Po załadowaniu przyczepy musimy udać się do pobliskiego tartaku, który widzimy na minimapie (4) i znaleźć punkt oznaczony złotym pytajnikiem. W wyznaczonym miejscu dokonujemy sprzedaży drewna przez wciśnięcie lewego analoga. Gra kończy tutorial stosownym komunikatem.

Leśnictwo jest ostatnim samodzielnym samouczkiem w Farming Simulator 19. Jeżeli wciąż nie czujemy się zbyt pewnie za sterami maszyn, w Karierze tryb Nowy rolnik na mapie Ravenport oferuje dodatkowy tutorial przed rozpoczęciem zabawy. Link do niego znajduje się poniżej.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Farming Simulator 19

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze