Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - zakończenie: Dusza Ethana

Misja główna: uwolnij Ethana od grzechu.

Misję rozpoczniesz automatycznie po ukończeniu zadania Remedium na kłopoty. Zanim udasz się do Sanktuarium Josepha (punkt A na mapie poniżej), wróć do Prosperity (punkt B na mapie poniżej) lub jakiegokolwiek odbitego posterunku i uzupełnij brakującą amunicję, apteczki, granaty dymne oraz zwykłe granaty. Możesz także wziąć ze sobą wyrzutnię rakiet.

Po dotarciu do Sanktuarium Josepha idź do wodospadu z drzewem. Po dotarciu na miejsce okaże się, że Ethan zjadł jabłko, ale jego przemiana przebiegła w nieoczekiwany sposób. Twoim zadaniem jest powstrzymanie syna Josepha.

Po sekwencji filmowej okaże się, że jesteś wewnątrz jaskini. Zbliż się do głównej komory, gdzie znajdziesz przemienionego Ethana w dwunożne monstrum (1). Potwór ma łącznie dziewięcioelementowy wskaźnik życia i jest wymagającym oraz ruchliwym przeciwnikiem. Zwróć uwagę na wrażliwe strefy (2) na ciele potwora, czyli plecy, dolne żebra i oczodoły. Rozpoznasz je po czerwonym kolorze.

Po zachodniej stronie jaskini, na podwyższeniu znajdziesz skrzynie z amunicją i apteczki (3). Uderzenia potwora zadają ci sporo obrażeń, więc pamiętaj o korzystaniu z medykamentów. Bądź cały czas w ruchu - Ethan co jakiś czas uderza pięściami w ziemię, wytrącając twoją postać z równowagi. Na odległość potrafi rzucać głazami i pociskami zapalającymi, więc nie możesz pozwolić sobie na stanie w miejscu.

Potwór potrafi także doskoczyć do twojej postaci i ją powalić. Kiedy monstrum rzuca w ciebie głazem, w pewnym momencie odkrywa nieco plecy (4). Wykorzystuj ten moment i strzelaj w potwora. Dodatkowo Ethan przez chwilę nie będzie się ruszał, co jest dobrą okazją na wykorzystanie granatu lub dynamitu i zadanie mu dodatkowych obrażeń. W krytycznym momencie rzuć granatem dymnym, żeby na chwilę zdezorientować potwora.

Po wykonaniu skoku Ethan będzie przez chwilę nieruchomy, co jest dobrą okazją do ataku. Posiadając broń elitarną wykończenie potwora zajmie ci nieco czasu. Staraj się biegać dookoła komory jaskini, w razie potrzeby uzupełniając amunicję i korzystając z apteczek. Zatrzymuj się tylko na czas oddawania strzałów.

Po zabiciu Ethana obejrzysz sekwencję filmową, w trakcie której możesz dokonać wyboru. Po wszystkim udaj się z powrotem do Prosperity. Skieruj się na południe bazy i przeskocz za mur, żeby dotrzeć do grobu. Gra uruchomi kolejną sekwencję filmową, wieńczącą wątek fabularny w grze.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły