Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani ścigałek mogą zacierać ręce. Powstaje duchowy spadkobierca GTR 2

Dobre wieści dla fanów symulacji.

Były szef Slightly Mad Studios odpowiedzialnego za Project CARS czy Need For Speed Shift ogłosił właśnie, że zbiera oryginalny zespół, z którym stworzy kolejną grę.

Zdecydowaliśmy się stworzyć kontynuację GTR2 z oryginalnym zespołem” - napisał Ian Bell. - „Oprócz mnie, w skład wchodzą Stephen Viljoen, Andy Garton, Stephen Baysted, Henrik Roos, Johan Roos oraz Vik Klomiets, czyli wszystkie ważne osoby, które uczyniły GTR2 takim, jakim było. Całkowicie hardkorowym i bezkompromisowym. Będziemy was informować na bieżąco”.

Gra nosi tytuł GTR Revival i będzie duchowym spadkobiercą GTR2. Dla przypomnienia - GTR2 było oficjalną grą FIA GT Championship. Tytuł ukazał się na PC w 2006 roku i do dziś cieszy się sporą popularnością wśród fanów symulatorów wyścigowych. Model jazdy nadal trzyma się zaskakująco dobrze, a społeczność za pomocą modów stale rozbudowuje grę o nowe auta, trasy czy funkcje.

Tak wygląda GTR2 wydane w 2006 roku.

Dlaczego kolejna część nie została zatytułowana po prostu GTR3? Ano dlatego, że gra pod takim tytułem oficjalnie nadal powstaje - w 2017 roku zapowiedziało ją studio SimBim UK, które pracowało nad GTR2 wspólnie z ówczesnym zespołem Iana Bella, czyli Blimey! Games. Z drugiej strony, SimBim UK od dłuższego czasu milczy na temat GTR3, a oficjalny Discord i inne kanały społecznościowe studia zostały zamknięte w ubiegłym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze