Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje symulator jazdy GTR 3 od studia SimBin

Na PC, PS4 i Xbox One.

Zasłużone SimBin Studios w 2014 roku zmieniło nazwę na Sector3 Studios, co fani realistycznych gier wyścigowych przyjęli z niepokojem. Teraz ujawniono jednak, że nowy oddział firmy - Simbin UK - pracuje nad symulatorem GTR 3.

Premiera w przyszłym roku, na PC, PS4 i Xbox One.

Akcja w nocy

Informacje ujawniono na forum dyskusyjnym Racedepartment.com, gdzie Christopher Speed - szef Sector3 - oraz jego brat Allan - szef Simbin UK - ujawnili pierwsze detale na temat projektu.

GTR 3 bazuje na silniku Unreal Engine 4, a pierwsze detale na temat wczesnej wersji potwierdzają zmienne warunki pogodowe oraz porę dnia, czego brakowało w cenionym RaceRoom, ostatniej produkcji Sector3 Studios.

Właśnie ten tytuł - uznawany za jeden z najlepszych symulatorów jazdy na rynku - będzie podstawą dla niektórych elementów nowej gry, ale nie zabraknie także starań mających na celu przyciągnięcie mniej zaawansowanych kierowców.

„Plan zakłada rozdział w odpowiednim momencie. To będzie pełnoprawny symulator, ale na konsolach równie ważny jest mniej zaawansowany użytkownik” - zapewnia Allan Speed, deweloper o jakże odpowiednim nazwisku.

„W pewnym momencie RaceRoom przejdzie na tworzoną obecnie technologię i pójdziemy inną ścieżką, z symulacją zarówno na konsolach, jak i na PC.”

Screeny: Racedepartment.com.

Simbin UK prowadzi obecnie intensywną rekrutację w Manchesterze i zamierza przygotować wersję testową w sześć miesięcy.

Darmowe RaceRoom stanowi swego rodzaju „platformę” do wyścigów i jest często krytykowane za konieczność stałego połączenia z siecią. Teraz bracia Speed zapewniają, że w GTR 3 internet będzie potrzebny tylko do trybów wieloosobowych.

Wiele wskazuje też na to, że deweloperom uda się ponownie pozyskać licencję FIA GT World Championship, choć nie ustalono jeszcze szczegółów w tej sprawie.

Kwestia GTR 3 nie jest do końca nowością. O planach na produkcję wspominano już w 2011 roku, ale stare - szwedzkie - Simbin zostało zamknięte i zrestrukturyzowane jako Sector3. Ta ostatnia firma w ubiegłym roku założyła Simbin ponownie, ale już w Manchesterze.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze