Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - matematyczna pułapka zabija, jeśli gracz nie rozwiąże równania

Korepetycje dla opornych.

Miłośnik Fallout 76 zaprojektował pułapkę, która umieszcza graczy w zamknięciu i zmusza do rozwiązania równania matematycznego. W przypadku porażki, postać zostaje spalona żywcem.

Do odwiedzenia tzw. Math Camp (obozu matematycznego) zachęca budynek stylizowany na szkołę. W środku są szafki, biurka, półki na książki, a nawet praca domowa zapisana na tablicy. Samą pułapkę umieszczono w „klasie do korepetycji”.

„Zaciekawieni wędrowcy, którzy wejdą do szkoły i specjalnego pokoju, nagle zauważają, że zamykają się drzwi” - napisał twórca pułapki na forum Reddit. „Wtedy zaczyna się gra”.

Napis na ścianie w pomieszczeniu głosi: „Zachowaj spokój, wykonaj zadanie i otwórz drzwi, by przeżyć”. Obok wyjścia znajduje się natomiast panel z klawiaturą numeryczną, w której trzeba wpisać odpowiedź. Równanie to 230 x 10 + 2.

Jeżeli gracz zbyt długo zwleka lub poda nieprawidłową odpowiedź, twórca Math Camp aktywuje znajdujące się w pokoju miotacze ognia. Ofiara nie może uciec ani skorzystać z szybkiej podróży - dzięki umieszczonej w pokoju obok zmutowanej musze, gracz znajduje się w stanie walki.

Przedmioty leczące pozwalają kupić nieco czasu, ale projektant pułapki twierdzi, że nie wypuszcza nikogo, póki równanie nie zostanie rozwiązane.

Powyższy materiał od samego autora pokazuje, że nie wszyscy gracze są w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi - choć prawdopodobnie nie wynika to tylko z nieznajomości kolejności wykonywania działań, też ale presji i stresu.

Zobacz: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Obóz matematyczny to dzieło użytkownika o pseudonimie Vault101manguy - twórcy innych podobnych konstrukcji, na przykład labiryntu śmierci.

Źródło: Reddit

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze