Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 2287: Nuclear Winter - mod zmienia czwartą część serii w mroźny survival

Temperatura największym wrogiem.

Udostępniono najnowszą wersję modyfikacji Fallout 2287 - Nuclear Winter, która dodaje do Fallouta 4 śnieg oraz mechanizmy związane z przetrwaniem i utrzymywaniem odpowiedniej temperatury ciała.

Narzędzie sprawia, że świat gry jest pokryty śniegiem, ale nie zabrakło też opadów, dodatkowo ograniczających widoczność. Twórca o pseudonimie D1v1ne122 inspirował się polskim Frostpunkiem oraz trybem przetrwania z The Division.

Najważniejsze w Nuclear Winter nie są jednak kwestie wizualne. Temperatura powietrza oraz prędkość wiatru determinują bowiem, jak szybko organizm bohatera traci ciepło. W grę wchodzi też wilgoć ubrań, które w przypadku przemoczenia najlepiej osuszyć przy ogniu.

Aby się ogrzać, należy spać pod kocem i jeść gorące posiłki. Jeżeli temperatura ciała spadnie poniżej niebezpiecznej granicy, postać doświadczy hipotermii, która w końcu doprowadzi do śmierci.

Źródła ciepła to w większości ogniska, ale twórca moda zapewnia, że improwizacja jest mile widziana. Można przykładowo rozbić butelkę koktajlu Mołotowa, by na chwilę się ogrzać.

Ciepły posiłek to podstawa

Nuclear Winter wprowadza też do gry nowy atrybut pancerza - zdolność utrzymywania ciepła.

Zobacz: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Modyfikację na PC można pobrać ze strony Nexus Mods, ale dostępna jest też wersja na Xbox One. Prace nad narzędziem wciąż trwają, D1v1ne122 planuje dodać kilka nowych funkcji i usprawnień.

Następnie: Resident Evil: Project Resistance również z narracyjnym trybem dla jednego gracza

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze