Skip to main content

F1 22 - kariera, na co zwracać uwagę

Przydatne porady podczas rozgrywki.

Podczas gry w F1 2021 możemy wybrać jeden z dwóch typów kariery: kierowcy albo kierowcy i menadżera zespołu. Poniżej zamieszczamy przydatne porady, na które warto zwracać uwagę podczas gry.


Na tej stronie:

Tryb kierowcy

W tej sekcji znajdziesz przydatne porady, dotyczące bezpośrednio zachowania na torze i w boksie zespołu.

  • Zawsze wykonuj wszystkie treningi. Zapewniają dodatkowe punkty rozwoju i zniżki na przydatne części. Jeśli nie możesz poradzić sobie z jednym z pobocznych wyzwań to przejdź do następnego dnia treningów i ukończ je w symulatorze.
  • Nie bądź arogancki na torze. Nie „rozpychaj się” i wyprzedzaj rywali tylko, gdy jest to bezpieczne. Wszelkie nieuczciwe zagrywki na torze są surowo karane przez sędziów, a do tego drobny błąd wystarcza, abyśmy wypadli poza trasę.
  • Cały czas zachowuj pełne skupienie i uwagę. Nawet jeśli jedziesz na czele stawki, to nie odpuszczaj i staraj się zwiększyć przewagę. Jeśli przypadkiem wypadniesz z trasy, to da ci to więcej czasu na skorygowanie błędu i powrót do wyścigu.
  • Pierwsze miejsce nie jest najważniejsze. Nie staraj się dogonić i wyprzedzić lidera za wszelką cenę. Lepiej ukończyć wyścig na nieco niższej lokacie niż przypadkiem rozbić bolid i nie otrzymać punktów w ogóle.

Pamiętaj również, aby regularnie dbać o swój bolid. Zaglądaj do działu Badań i Rozwoju, aby opracować nowe elementy pojazdu i nie zapominaj o wymianie zużytych części. Używanie niesprawnych elementów nie tylko pogorszy właściwości bolidu, ale też może doprowadzić do losowych usterek.


Tryb zarządzania zespołem

W tej sekcji znajdziesz przydatne porady, dotyczące zarządzania drużyną wyścigową.

  • Wykorzystuj wszystkie wolne dni w kalendarzu. Nie używaj przyspieszania czasu, zanim całkowicie nie wypełnisz terminarza wydarzeniami. Czas jest na wagę złota i nie warto marnować dni pomiędzy wyścigami.
  • Rozważnie zarządzaj funduszami. Przejrzyj dokładnie raport wydatków i nie obawiaj się zamknąć jednego z działów, jeśli przynosi duże straty i nie możesz sensownie zagospodarować jego pracy.
  • Regularnie sprawdzaj rynek kierowców. Ściągnięcie do zespołu utalentowanego mistrza lub dobrze zapowiadającego się juniora może znacznie poprawić wyniki podczas wyścigów.
  • Kiedy masz nadmiar gotówki, od razu wykup ulepszenia jednego z działów.
  • Rozważnie dobieraj umowy sponsorskie. Nie podpisuj kontraktu z firmą, która oferuje najwięcej pieniędzy, jeśli spełnienie zakładanego celu może ci sprawić problemy. Lepiej przystać na teoretycznie mniej korzystną propozycję, ale za to łatwiejszą do spełnienia.
  • Regularnie sprawdzaj statystyki kierowców i zespołu, aby w razie wystąpienia losowych wydarzeń podwyższyć najmniej rozwinięte parametry.

Stosowanie się do powyższych wskazówek zapewni powodzenie w grze.

Spis treści: F1 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 22 - rodzaje kariery: kierowca czy zespół

Read this next