Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

F1 22 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz, jak zostać mistrzem kierownicy.

Witajcie! Przed wami poradnik do gry F1 2022, produkcji wyścigowej, opartej o tegoroczny sezon prestiżowych zawodów Formuły 1.

W naszym przewodniku objaśniamy oznaczenia na ekranie, zamieszczamy przydatne porady oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z rozgrywką i mechanikami w grze.

Życzymy przyjemnej lektury i wielu zwycięstw w F1 2022!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji


Mechanika i rozgrywa

W tej sekcji zapoznasz się ze wszystkimi najważniejszymi aspektami wyścigu i panowania nad bolidem.


Poza torem

Zabawa w grze F1 2022 nie ogranicza się tylko do toru wyścigowego. W czasie rozgrywki spędzimy również dużo czasu w siedzibie naszego zespołu, decydując o różnych aspektach działania organizacji, a także we własnym apartamencie.


Tryb Mój Zespół

W grze możemy wcielić się również w menagera zespołu wyścigowego. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak rozwijać własną „stajnię”.


Pytania i odpowiedzi

W tej sekcji zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Poniżej znajdziesz wyjaśnienie wszystkich elementów interfejsu podczas jazdy bolidem. W trybie kamery pierwszoosobowej, część informacji zostaje przeniesiona na wyświetlacz kierownicy.

  1. Numer okrążenia i pozycje
  2. Licznik najlepszego czasu okrążenia
  3. Minimapa
  4. Panel wyświetlacza wielozadaniowego
  5. Poziom naładowania baterii silnika systemu ERS
  6. Bieg i obroty
  7. Prędkość
  8. Kontrolki uszkodzeń i braku paliwa

Porady na start

- Nigdy nie ignoruj specjalnych wydarzeń i wyścigów bonusowych, ponieważ zapewniają przydatne profity;

- Jedź uczciwie. Jeśli nie masz możliwości czystego wyprzedzenia rywala to zrezygnuj i spróbuj przy następnej okazji. Kary za niesportowe zachowanie są bardzo dotkliwe;

- Nie wydawaj za jednym zamachem wszystkich punktów ulepszeń. Niektóre części mogą nie przejść kontroli jakości i trzeba je będzie opracować od nowa;

- Dokładnie wybierz swojego rywala. Rzucenie wyzwania dobremu zawodnikowi poprawi twoją renomę, ale porażka w rywalizacji sprawi, że zaczniesz gwałtownie tracić popularność;

- Nie wybieraj od razu zespołu z najszybszym bolidem. Zamiast tego przyjrzyj się ich celom i wybierz ten, który najłatwiej będziesz mógł spełnić.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More On F1 2022

Najnowsze artykuły