Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

F1 22 - ustawienia kierownicy: na co zwracać uwagę

Dostosowanie kontrolera.

Najlepszym kontrolerem do gry w symulacyjne gry wyścigowe jest bez wątpienia kierownica i F1 2022 nie jest tutaj wyjątkiem.

To, jakie ustawienia będą dla nas dostępne zależy w dużej mierze od modelu kierownicy z którego korzystamy. Niemniej, jedną z najważniejszych opcji jest ustawienie martwej strefy kierownicy (1) na najniższą możliwą wartość.

Dzięki temu kontroler będzie błyskawicznie reagował na nasze ruchy, co znacznie poprawi wrażenia z jazdy. Domyślnie wszystkie opcje powiązane z tym parametrem powinny być ustawione na 0, jednak, gdy tak nie jest to należy to zmienić.

Drugim istotnym ustawieniem jest parametr sprzężenia zwrotnego (2) (tylko dla kierownic z systemem Force Feedback). Podczas pokonywania zakrętów kierownica powinna stawiać wyraźny opór, a wręcz „walczyć” z nami. Pozwoli to o wiele lepiej wyczuć pojazd. Ustawienie zbyt słabego sprzężenia sprawi, że auto będzie zbyt gwałtownie reagować na wszystkie ruchy kierownicy, co utrudni prowadzenie.

Warto poświęcić trochę czasu i próbować różnych ustawień, aby znaleźć parametr idealny dla naszego sprzętu. Odpowiednie ustawienie force feedback sprawi, że wszystkie skręty będą płynne oraz poprawi się ogólna imersja. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ zbyt duży opór uczyni grę nieprzyjemną i również spowoduje mniej przewidywalne zachowanie auta.

Jeśli mamy zainstalowane na komputerze dodatkowe oprogramowanie do konfiguracji kierownicy, to w nim też należy obniżyć martwą strefę i dostosować sprzężenie zwrotne.

Następnie: F1 22 - ustawienia grafiki: więcej FPS

Spis treści: F1 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 22 - kierownice: lista wspieranych

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

F1 2022

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze