Skip to main content

F1 22 - zarządzanie zespołem wyścigowym

Kierownie własną drużyną.

Jedną z dostępnych opcji kariery w F1 2022 jest tryb Mój Zespół. W tym module wcielamy się nie tylko w kierowcę, ale też w menadżera własnej „stajni” wyścigowej. Na tej stronie wyjaśniamy, jak zarządzać swoim zespołem, omawiając po kolei każdą zakładkę interfejsu.


Na tej stronie:

Podsumowanie

Najważniejszą opcją w tej zakładce jest menu Działania (1). To nasz kalendarz, w którym planujemy akcje i działania do wykonania pomiędzy wyścigami.

Aby zaplanować wydarzenie, wybierz datę z kalendarza (2) i umieść w jej miejscu jedno z proponowanych działań (3). Zobaczysz informację, ile dni zajmie dana aktywność (4) oraz jakie nagrody otrzymasz (5).

Czas jest na wagę złota, dlatego nigdy nie należy przyspieszać czasu, jeśli nie mamy zapełnionego kalendarza.


Sekcje

Tutaj zobaczymy parametry działów naszego przedsiębiorstwa. Każdy dział generuje pewną ilość punktów rozwoju, jakie otrzymujemy co tydzień (1), ale jednocześnie generuje koszty (2).

Po kliknięciu w panel danego zespołu możemy przejrzeć dostępne ulepszenia (3). Ulepszenia nie są stosowane automatycznie i po jego zakupie zobaczymy, kiedy zmiany zostaną wdrożone (4).

W początkowych etapach gry należy znaleźć balans pomiędzy odpowiednim zapasem gotówki dla firmy, a jak najszybszym odblokowaniem najpotrzebniejszych ulepszeń.


Dział BIR

Dział Badań i Rozwoju pozwala nam ulepszać nasze bolidy. Więcej informacji o tym dziale znajdziesz na tej stronie naszego poradnika.


Zarządzanie

W tej zakładce operujemy wszystkimi innymi aspektami naszej firmy. Możemy sprawdzać i podpisywać kontrakty sponsorskie, obserwować aktualną sytuację na rynku kierowców, aby poszukiwać talentów do naszej drużyny oraz obejrzeć raporty finansowe.

Ostatnie menu - Dostosowanie - pozwala nam zmienić barwy bolidu, stroje zawodników, nazwę, logo i barwy zespołu.


Ranking

W ostatniej zakładce zobaczymy, które miejsce zajmuje zespół oraz kierowcy w rankingu danego sezonu. Dzięki temu możemy zdecydować, którzy konkurenci stanowią dla nas największe zagrożenie.

Spis treści: F1 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 22 - dobór kierowcy na start

Read this next