Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crossplay w drodze do F1 22 - otwarte testy w ten weekend

Gracze PC, Xbox i PS5 - łączcie się.

Poznaliśmy szczegóły kolejnej aktualizacji zmierzającej do F1 22. Najważniejszą nowością będzie zapewne wprowadzenie rozgrywki międzyplatformowej.

Crossplay zapowiedziano jeszcze przed premierą symulatora. Teraz odpowiedzialne za grę studio Codemasters potwierdziło, że funkcja trafi do gry przed końcem sierpnia, choć nie podano jeszcze konkretnej daty. Wcześniej odbędą się publiczne testy, na wszystkich platformach.

Pierwsza tura startuje już dziś i potrwa do niedzieli, 7 sierpnia. Drugą fazę zaplanowano na następny weekend (12-14 sierpnia). Gracze będą mogli rywalizować w trybach Social Race oraz Two-Player Career.

Dzięki funkcji crossplay zagrają ze sobą nie tylko posiadacze konsol Sony i Microsoftu, ale też gracze PC, bez względu na system dystrybucji (Steam i Origin). Jeżeli ktoś nie ma ochoty mierzyć się z graczami z innych platform, aktualizacja umożliwi całkowite wyłączenie crossplayu.

Opcja gry między platformami w F1 22 została opóźniona względem pierwotnych planów, ponieważ zewnętrzna firma przygotowująca funkcję na zlecenie Codemasters ma siedzibę Ukrainie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

F1 2022

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze