Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Evil West pozwoli osobom z arachnofobią wyłączyć pająki

Chociaż stanowią istotny element gry.

Polskie studio Flying Wild Hog poinformowało, że w ich nadchodzącej gry będzie można wyłączyć pająki. Jest to ukłon w stronę osób z arachnofobią.

Jak informuje serwis VG247, opcję dodano do gry, chociaż pająki są częściowo powiązane z fabułą gry. Twórcy wyjaśniają, że celem było zapewnienie dostępu do gry większej liczbie osób. Michał Kuk - przedstawiciel studia - przekazał, że pająki w pewnej formie nadal będą jednak występować w tytule. Niektórzy przeciwnicy mają design przypominający pająki, w tym jeden z bossów. Niemniej, zwykłe owady zostaną całkowicie usunięte z gry.

Problem arachnofobii dotyka około 420 miliony osób na świecie. Coraz więcej twórców gier umożliwia usunięcie z gier stworzeń, jeśli powodują u gracza lęk lub obrzydzenie. Do tej pory podobne mechaniki zastosowano między innymi w grach Kill It With Fire, Webbed, Grounded oraz House Flipper.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze