Skip to main content

Twórca God of War zachwycony polskim Evil West

„Gdybym dzisiaj tworzył grę, to byłaby moja inspiracja”.

David Jaffe - znany jako twórca między innymi serii Twisted Metal oraz God of War - bardzo pochwalił grę Evil West od polskiego studia Flying Wild Hog. Stwierdził nawet, że mogłaby być dla niego inspiracją.

Przypomnijmy, że akcja Evil West rozgrywa się w alternatywnej wersji historii, gdy teren dzikiego zachodu stał się polem walki pomiędzy ludźmi a rasą groźnych wampirów. Tytuł pozwala na rozgrywkę solo lub w trybie dwuosobowej kooperacji. W czasie zabawy rozwijamy nasz ekwipunek i zdobywamy nowe umiejętności.

Evil West od studia Flying Wild Hog jest po prostu świetne. Pełne kreatywności i super satysfakcjonującej walki! Ale zabawa! Gdybym tworzył God of War dzisiaj, to bardzo bym się inspirował tą grą” - napisał zachwycony deweloper na Twitterze.

Następnie twórca dodał, odpowiadając na pytanie jednego z fanów, że ogrywał wydanie na konsolę PlayStation 5 i był zadowolony z wydajności tytułu. Wygląda też na to, że Jaffe rzeczywiście polubił polską grę, gdyż później wdał się w dość ostrą dyskusję z innym internautą, któremu jednak produkcja się nie podobała.

Tytuł zyskuje przychylne oceny również w innych zakątkach internetu. Na Steamie posiada „bardzo pozytywne” opinie internautów. W naszej recenzji daliśmy grze ocenę 8/10 oraz przyznaliśmy jej srebrną rekomendację.

Zobacz także