Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Escape from Tarkov - poradnik i najważniejsze porady

Jak zacząć, mechanika, zasady i elementy gry.

Witamy w poradniku do Escape from Tarkov. Poruszamy tu najważniejsze kwestie związane z mechaniką i odpowiemy na najbardziej istotne pytania dotyczące tej skomplikowanej strzelanki.

Ten FPS od rosyjskiego studia Battlestate Games łączy elementy survivalowe z walką PvP (z innymi graczami) i eliminowaniem komputerowych przeciwników. Bardzo ważne jest też szukanie przedmiotów.

W tym poradniku dowiecie się, jak grać, jak działa handel i system amunicji. Poznacie też najlepsze sposoby na walkę i eksplorację. Podpowiemy także, jak ułatwić sobie wirtualne życie w Escape from Tarkov.


Poradnik i wskazówki do Escape from Tarkov

Tutaj opisujemy najważniejsze aspekty strzelanki Escape from Tarkov. To wymagający, nietypowy FPS z wieloma elementami rozgrywki, z których część odkrywamy nawet po wielu godzinach.


Jak pobrać instalator

Kiedy już kupimy grę (dostępna jest tylko na oficjalnej stronie), otrzymamy adres email z odnośnikiem do instalatora (1). Wystarczy go pobrać i uruchomić oraz zalogować się danymi z rejestracji dokonanej przed zakupem gry.

Pamiętaj, żeby nie kasować maila z linkiem do pobrania klienta. Może przydać się w przyszłości. Instalator znajdziesz też na swoim profilu na stronie gry.


Porady ogólne

- Znajdź towarzysza. W Tarkov można grać solo, lecz nie da się ukryć, że rozgrywka z drugą osobą jest łatwiejsza. Można bowiem polegać na komunikacji i dostrzegać więcej jako grupa. W pojedynkę częściej trafimy też na zorganizowane pary czy trójki, a może być to wtedy problematyczne.

- Wykonuj misje (Tasks). Handlarze mogą zlecać ci proste zadania do wykonania. Zawsze aktywuj te misje i staraj się spełniać ich warunki, by mieć szansę na zdobycie pieniędzy i doświadczenia, a także poprawienia stosunków z danym hanldarzem.

- Sprzedawaj rzeczy Terapeutce (Therapist). Na początku gry oferuje najlepsze ceny za wszystkie przedmioty niebędące bronią czy amunicją.

- Zawsze miej przy sobie Surgical Kit lub Survival Kit. Najlepiej kilka sztuk. To najbardziej efektywne i jednocześnie nie najdroższe przedmioty do leczenia.

- Na początku graj na mapie Customs. Jest najłatwiejsza do nauczenia się gry, różnorodna i oferująca sporo punktów ewakuacji.

- Uważaj na dźwięki. W Tarkov można nawet usłyszeć, kiedy gracz skradający się za naszymi plecami podnosi broń, by dokładniej wycelować. Zawsze graj w słuchawkach i bądź czujny.

- Chroń zdobycz. Najcenniejsze rzeczy wkładaj zawsze do pojemnika Alpha Container lub innych podobnych skrzynek. Tylko rzeczy z tych pojemników nie znikną, gdy zginiesz. Zawsze wkładaj tam pieniądze i nieśmiertelniki wrogów oraz klucze.

- Graj SCAV-em. Straciłeś dużo przedmiotów? Nie masz ekwipunku? Regularnie graj jako SCAV, by mieć szansę na zdobycie nawet średniej jakości sprzętu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Escape from Tarkov

PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze