Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Escape from Tarkov - zdrowie: jak i czym się leczyć

Regeneracja HP w grze.

W Escape from Tarkov znajdziemy wiele różnych przedmiotów służących do leczenia ran i obrażeń. Tutaj postaramy się wskazać, które przedmioty najlepiej stosować w konkretnych sytuacjach.

Zacznijmy od przypomnienia, że śmierć oznacza utratę wszystkich posiadanych przy sobie przedmiotów (poza tymi, które zdołamy schować w małych skrzynkach typu Alpha Container), więc warto dbać o zdrowie.

Na początku przygody z grą najczęściej dysponować będziemy środkami przeciwbólowymi (1) i podstawową, małą apteczką AI-2 (2). Przywraca niewielką część zdrowia i usuwa promieniowanie.

Często znajdziemy także bandaże (3) tamujące krawienie, a także łubki - Splint - do leczenia złamań (4).

Już z powyższego opisu widać od razu, że twórcy przygotowali różne przedmioty do zastosowania w różnych sytuacjach. Jeśli jesteśmy ranni w głowę, to łuska do złamań na nic nam się nie przyda.

Najważniejsze przedmioty leczące, które zawsze powinieneś mieć przy sobie:

  • Painkillers (środki przeciwbólowe) - pozwalają przetrwać najcięższe sytuacja. Gdy jesteś ranny i weźmiesz środki tego typu, chwilowo zniwelujesz negatywne efekty obrażeń. To pozwoli ci przetrwać strzelaninę (o ile uciekniesz lub zwyciężysz) i później zająć się ranami na poważnie.
  • Bandaże - tamowanie krwawienia jest niezbędne.
  • Ibuprofen / morfina - to też środki na ból, jednak usuwaną też efekt oszołomienia i ogłuszenia, są więc dobrym sposobem na szybkie zniwelowanie efektu granatów ogłuszających.

Leki można kupić u handlarki Therapist. By użyć leku, przeciągnij go na pasek przedmiotów, a potem wciskaj określony klawisz numeryczny. Dokładniejsze leczenie wymaga przesunięcia danego leku na konkretną część ciała na ekranie postaci.

Następnie: Escape from Tarkov - Hideout (kryjówka): funkcje i działanie

Spis treści: Escape from Tarkov - poradnik i najważniejsze porady

Poprzednio: Escape from Tarkov - jak rozwijać skille

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Escape from Tarkov

PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze