Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Escape from Tarkov - mapa, jak zdobyć, jak otworzyć

Gdzie znaleźć mapę.

Jednym z pierwszych zaskoczeń w Escape from Tarkov jest dla nowych graczy brak mapy. Tak jest - rozpoczynając grę i pierwszy raz trafiając do różnych lokacji, nie możemy po prostu wcisnąć jednego klawisza, by pokazać całą mapę lokacji.

Mapy musimy kupić. Pojawią się u handlarki Therapist (1), gdy sprzedamy jej nieco przedmiotów i wydamy u niej trochę pieniędzy albo wykonamy zlecenie.

Gdy już mamy mapę w ekwipunku, by ją obejrzeć, należy kliknąć na nią prawym przyciskiem i wybrać opcję Inspect. Wtedy zobaczymy mapę w całości. Przykładowo, oto mapa Factory:

Jak widać, nie jest zbyt przydatna. Dlatego też wszyscy gracze korzystają z map stworzonych od podstaw przez innych graczy. Na fanowskich mapach naniesione są od razu nazwy wszystkich punktów ewakuacji - dlatego też polecamy korzystać z takich właśnie map. Nie wymagają one otwierania ekwipunku i mozolnego sprawdzania, a po prostu mogą być cały czas otwarte na drugim monitorze czy na smartfonie.

Mapy możecie wyszukać w prosty sposób, wpisując w pasku wyszukiwarki frazę: "[nazwa mapy] escape from tarkov map" lub "tarkov [nazwa mapy] extraction points map".

Możecie też odwiedzić stronę Game Maps, na której zebrano najlepsze mapy stworzone do tej pory przez członków społeczności.

Następnie: Escape from Tarkov - gra jako SCAV

Spis treści: Escape from Tarkov - poradnik i najważniejsze porady

Poprzednio: Escape from Tarkov - cel gry, co robić

Komentarze