Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Escape from Tarkov ponownie zbanowani na Twitchu

Poniósł ich melanż.

Konto Battlestate Games, czyli studia odpowiedzialnego za sieciową strzelankę Escape from Tarkov zostało zablokowane na Twitchu. Deweloperzy nie odnieśli się do kary, jednak nieoficjalnie wiadomo, co się stało.

Podczas ostatniego streamu jeden z twórców przyłożył do głowy replikę pistoletu i pociągnął za spust. Mimo iż broń była jedynie rekwizytem, sytuacja narusza warunki korzystania z usługi Twitch. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja - w grudniu 2019 roku konto Battlestate zostało zawieszone w związku z identycznym incydentem.

Twitch ma dość jasne wytyczne określające, jakie zachowania są dozwolone, a jakie zakazane podczas korzystania z platformy. W zależności od rodzaju przewinienia, użytkownicy i twórcy treści mogą otrzymać różne kary - od usunięcia kontrowersyjnych treści, przez ostrzeżenia, aż po zawieszenie konta. Battlestate Games najprawdopodobniej ukarano za promowanie przemocy lub zachowań autodestrukcyjnych. Jak czytamy w wytycznych dotyczących bezpieczeństwa na Twitchu:

Akty i groźby przemocy przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli chodzi o promowanie bezpiecznej, inkluzywnej i przyjaznej społeczności. Na Twitchu przemoc jest traktowana bardzo poważnie i nie jest tolerowana, a wszystkie konta o znamionach przemocy będą zawieszone bezterminowo.

Na przykład nie wolno Ci pokazywać ani promować:

  • próby lub groźby wyrządzenia fizycznej krzywdy lub zabicia innych osób;
  • użycie broni w celu fizycznego zagrożenia, zastraszenia, zranienia lub zabicia innych osób.

Twórcy Escape from Tarkov regularnie prowadzą transmisje na żywo, za pośrednictwem których informują choćby o nowościach w kolejnych aktualizacjach czy też rozdają graczom prezenty. Choć ani Twitch, ani deweloperzy nie podali szczegółów, to możemy przypuszczać, że ban zostanie zniesiony po 14 dniach - tyle trwała kara za identyczne przewinienie z 2019 roku, a serwis nie ma w zwyczaju wydłużać okresu zawieszenia konta.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Escape from Tarkov

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze