Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - trofea, osiągnięcia, platyna: przewodnik

Krok po kroku: jak zdobyć platynowe trofeum i calaka w Elden Ring.

Zapraszamy do lektury naszego poradnika, dzięki któremu zdobędziesz wszystkie trofea i osiągnięcia (PlayStation, Xbox, Steam) w Elden Ring. Jeśli chcesz wbić platynę lub calaka – dobrze trafiłeś. Dzięki naszym poradom i.

Przewodnik podzieliśmy na trzy części. W pierwszej zebraliśmy podstawowe informacje o trofeach i osiągnieciach, w drugiej opisaliśmy optymalną ścieżkę do zdobycia platyny/calaka, a w trzeciej wyjaśniliśmy, jak zdobyć wszystkie trofea i osiągnia.


Nasz przewodnik do trofeów i osiągnięć składa się z sześciu części. Przejdź do interesującej cię strony.

 1. Najważniejsze informacje dotyczące trofeów i osiągnięć w Elden Ring (znajdujesz się na tej stronie)
 2. Plan działania – jak zdobyć wszystkie trofea/osiągnięcia w Elden Ring
 3. Trofea i osiągnięcia fabularne (nie do pominięcia)
 4. Trofea i osiągnięcia: zakończenia
 5. Trofea i osiągnięcia: opcjonalni bossowie
 6. Trofea i osiągnięcia: przedmioty do odnalezienia i ulepszenia

Najważniejsze informacje dotyczące trofeów i osiągnięć w Elden Ring

Poniżej zamieściliśmy najważniejsze wiadomości związane ze zdobyciem wszystkich trofeów i osiągnięć.

 • Liczba trofeów/osiągnięć - 42
 • Trudność zdobycia platyny/calaka - 3/5 (trudność zdobycia platyny/calaka wynika z długiego czasu rozgrywki i stopnia trudności gry, którego nie można zmienić)
 • Orientacyjny czas potrzebny do zdobycia wszystkich trofeów/osiągnięć - 80-100 godzin, aczkolwiek czas uzależniony jest od umiejętności gracza i od tego, ile dodatkowego czasu spędzimy z grą
 • Trofea/osiągnięcia singlowe/onlinowe - wszystkie trofea/osiągnięcia możemy zdobyć w trybie offline, aczkolwiek niemałym ułatwieniem jest przywołanie innych graczy do pomocy w walce z trudnymi bossami
 • Minimalna liczba przejść gry - 1, choć wymaga do backupu save’ów, żeby wrócić do momentu wyboru zakończenia; można też zdobyć brakujące trofea/osiągnięcia w Nowej Grze Plus (Podróż 2, 3 itd.)
 • Trofea/osiągnięcia, które można pominąć - 4, czyli: „Drakolicz Fortissax”, „Legendarne oręże” oraz dwa z trzech zakończeń gry („Eldeński Władca”, „Gwiezdne stulecie”, „Władca Oszalałego Płomienia”), jeśli nie wykonasz backup stanu zapisu rozgrywki w odpowiednim momencie (więcej szczegółów w dalszej części poradnika
 • Czy wymagany backup saveów - tak, jeśli chcemy zdobyć wszystkie trofea/osiągnięcia przy jednym przejściu gry

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze