Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring musiał być trudny. Reżyser gry tłumaczy decyzję From Software

„To nasza tożsamość”.

Elden Ring - podobnie jak wcześniejsze gry studia From Software - wyróżnia się wysokim poziomem trudności. Jeden z twórców projektu przekonuje, że produkcja musiała stanowić dla graczy wyzwanie.

Reżyser tytułu - Hidetaka Miyazaki - w wywiadzie dla The New Yorker tłumaczy, że wysoki poziom trudności jest elementem wyróżniającym pozycje japońskiego zespołu i deweloperzy nie mogli zrezygnować ze wspomnianego aspektu.

- Zawsze staramy się być coraz lepsi, ale w naszych grach pokonywanie trudności nadaje sens rozgrywce. Nie jest to więc coś, z czego chcielibyśmy zrezygnować. To nasza tożsamość - wyjaśnia Japończyk.

- Przepraszam wszystkich, którzy uważają, że nasze gry stanowią za duże wyzwanie. Chciałbym tylko, żeby jak najwięcej osób mogło doświadczyć radości z pokonywania trudności - dodaje Miyazaki.

Po premierze Elden Ring, wróciła dyskusja dotycząca poziomów trudności w grach. Niektórzy krytykują From Software z powodu faktu, że japońskie studio nie zaimplementowało w produkcji łatwego trybu rozgrywki.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze