Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA wycofuje Dragon Age: Inkwizycja ze sprzedaży w Indiach przez lokalne prawo

Nieprzyzwoitość zakazana.

Electronic Arts postanowiło wycofać Dragon Age: Inkwizycja ze sprzedaży na terenie Indii, ze względu na lokalne prawa dotyczące „nieprzyzwoitości”.

Dorian, którego homoseksualność BioWare reklamowało przed premierą gry

Najnowsza produkcja BioWare tradycyjnie już zawiera możliwość romansowania także wśród przedstawicieli tej samej płci, ale EA zapewnia, że nie to było przyczyną decyzji.

„Aby uniknąć łamania lokalnych praw, zdecydowaliśmy się usunąć Dragon Age: Inkwizycja ze sprzedaży w zamówieniach przedpremierowych. Z klientami skontaktujemy się bezpośrednio, oferując pełny zwrot pieniędzy” - napisano w oświadczeniu dla serwisu Kotaku.

„Decyzja związana jest z prawami dotyczącymi nieprzyzwoitości, ale nie dotyczy bezpośrednio związków tej samej płci w grze.”

Definicja tego prawa jest w Indiach mało jednoznaczna, więc wydawca postawił zapewne na najprostsze rozwiązanie w celu uniknięcia ewentualnych problemów. Można spodziewać się, że Dragon Age: Inkwizycja trafi do sprzedaży w mniej oficjalnych kanałach.

Tymczasem dystrybutor na terenie Indii - Milestone Interactive - potwierdził w komunikacie dla serwisu NDTV Gadgets, że chodzi właśnie o sceny z homoseksualistami.

Poprzednie odsłony serii Dragon Age, a także cykl Mass Effect, sprzedawane są w tym kraju bez przeszkód.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze