Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA kupuje Respawn Entertainment, studio twórców Titanfall

Powstaje nowa odsłona.

Electronic Arts poinformowało, że zamierza kupić Respawn Entertainment, studio twórców serii Titanfall.

Transakcja powinna zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Opiewa na 151 milionów dolarów bezpośredniej opłaty, 164 mln dol. w długoterminowych udziałach oraz opcjonalne 140 mln dol., uzależnione od osiągania określonych wyników przez deweloperów.

Titanfall powróci po raz trzeci

Jak informuje serwis Kotaku, przejęciem Respawn zainteresowana była koreańska korporacja Nexon, wydawca mobilnej odsłony Titanfall. EA zagwarantowało sobie wcześniej, że w takim przypadku będzie miało 30 dni na złożenie identycznej oferty, na co właśnie się zdecydowano.

Wydawca ujawnił w informacji prasowej, że studio zajmuje się obecnie trzema projektami: nową częścią serii Titanfall, grą Star Wars oraz tytułem na sprzęt rzeczywistości wirtualnej.

Ten ostatni to na pewno ujawniona w październiku produkcja na Oculus Rift, koncentrująca się na „realistycznym przedstawieniu żołnierzy i ich pracy”. Premiera dopiero w 2019 roku.

Tytuł w uniwersum „Gwiezdnych wojen” ma być podobno grą akcji w perspektywie trzeciej osoby, ale trudno obecnie o jakiekolwiek szczegóły. Prace nadzoruje Stig Asmussen, reżyser God of War 3.

„Zaczęliśmy Respawn z celem stworzenia studia grupującego jednych z najbardziej utalentowanych ludzi w branży, tworząc innowacyjne gry” - komentuje dyrektor generalny Respawn, Vince Zampella.

„Uznaliśmy, że nadszedł czas na dołączenie do rynkowego lidera, który gwarantuje środki i wsparcie potrzebne do długoterminowego sukcesu, utrzymując jednocześnie naszą kulturę pracy i kreatywną wolność. To następny wielki krok dla Respawn, EA i naszych graczy” - dodaje menedżer.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze