Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA: gra Star Wars od studia z Vancouver wyewoluuje w kolejne projekty

Firma komentuje doniesienia.

Wczoraj pojawiły się niepotwierdzone informacje sugerujące, że EA anulowało projekt w uniwersum Star Wars od studia z Vancouver. Teraz firma skomentowała doniesienia.

Przedstawiciele koncernu rozesłali do różnych serwisów komunikat, w którym odnieśli się do doniesień związanych ze skasowaną rzekomą produkcją. Nie potwierdzili przerwania prac, ale zasugerowali, że rzeczywiście tytuł może już nie być rozwijany w dotychczasowej formie.

„Jako naturalna część procesu twórczego, wielkie dzieło naszego zespołu w Vancouver przetrwa i wyewoluuje w kolejne treści i gry Star Wars. Jesteśmy w pełni zaangażowani w powstawanie następnych projektów w tym uniwersum” - zapewniono w oświadczeniu, które otrzymał między innymi portal IGN.

EA przekonuje, że nie rezygnuje z tworzenia kolejnych gier w świecie Star Wars

Komunikat zdaje się potwierdzać, że - zgodnie z nieoficjalnymi informacjami - produkcja rzeczywiście przekształciła się w tytuł o nieco mniejszej skali. Nowa pozycja miałaby zadebiutować pod koniec 2020 roku.

Gra od studia z Vancouver miała zaoferować otwarty świat. W projekcie o roboczej nazwie Orca gracze mieli wcielić się w łowcę nagród eksplorującego różne planety - każdą zwiedzaliby dosyć swobodnie.

Tytuł ogłoszono w 2017 roku, gdy jednocześnie zamknięto Visceral Games. Do tego czasu wspomniany zespół zajmował się własną wersją produkcji w uniwersum Star Wars - liniową i nastawioną na akcję.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze