Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: anulowano prace nad grą Star Wars z otwartym światem od EA

Łowca nagród głównym bohaterem.

Firma Electronic Arts anulowała prace nad grą z otwartym światem w uniwersum Star Wars - informuje Kotaku, powołując się na anonimowe źródła, zaznajomione z projektem. Za produkcję odpowiadało studio z Vancouver.

Do tej pory nie poznaliśmy szczegółów na temat gry, ale informatorzy twierdzą, że nazwa kodowa produkcji to Orca. Deweloperzy wciąż są na wczesnym etapie prac, ale określono już główny zamysł: bohater to łowca nagród, który eksploruje różne planety (każda z własnym otwartym światem) i współpracuje z kilkoma frakcjami z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Osoby decyzyjne z EA przeanalizowały podobno plan wydawniczy na kolejne lata i stwierdziły, że firma potrzebuje wyprodukować grę szybciej, niż na planowaną premierę Orci.

Produkcja gry trwa zbyt długo, więc firma stawia na mniejszy projekt

Zdecydowano się więc rozpocząć pracę nad nowym projektem - grą w świecie Star Wars, ale w mniejszej skali. Produkcja ma zadebiutować pod koniec 2020 roku. EA nie zwolniło rzekomo żadnych pracowników w związku ze zmianą planów.

Grą z otwartym światem EA Vancouver zajmuje się od 2017 roku, kiedy ogłoszono projekt i równocześnie zamknięto studio Visceral Games. Do tego czasu wspomniany zespół pracował nad własną wersją tytułu w uniwersum Star Wars - liniową, przygodową grą akcji. Vancouver pomagało w pracach, ale potem całkowicie przejęło projekt i zmieniło koncepcję.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze