Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Imprezy esportowe Intel Extreme Masters w Spodku do 2019 roku - raport

Chcą tego miejscy radni.

Radni z Katowic przyjęli uchwałę, wyrażającą wolę organizowania esportowych imprez z cyklu Intel Extreme Masters do 2019 roku.

We wrześniu potwierdzono, że kolejny - dziewiąty - finał IEM odbędzie się ponownie w katowickim Spodku, w dniach 12-15 marca 2015 r.

Ósmy finał organizowano w tym samym miejscu, a impreza cieszyła się ogromną popularnością, przyciągając około 70 tysięcy graczy z całego świata i miliony oglądających transmisje w sieci.

- W 2015 roku prognozy wskazują, że frekwencja przekroczy 100 tys. osób - mówił podczas sesji radny Michał Jędrzejek, pomysłodawca organizacji przedsięwzięcia w Katowicach (dzięki, Śląsk Plus).

Finały IEM to wydarzenie wieńczące serię turniejów organizowanych na różnych kontynentach. Marcowa edycja imprezy to finałowe spotkania najlepszych drużyn i graczy w League of Legends oraz StarCraft 2: Heart of the Swarm. Możliwe, że do tego czasu zostaną zapowiedziane kolejne dyscypliny - gry.

Kwestią otwartą pozostaje, czy odpowiedzialna za finały organizacja ESL będzie chciała na tak długo przywiązać się do jednego miasta. Prezentowane wsparcie miejscowych polityków oraz rosnąca popularność imprezy na pewno działa na korzyść Katowic.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze