Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - X13: Waltz, Mia, koniec gry

Finałowa misja w grze, spotkanie z Mią, epilog.

X13 to dwudziesta czwarta, a zarazem finałowa misja główna w Dying Light 2. W jej trakcie zwiedzisz tytułowy kompleks X13, stoczysz ostatnią walkę z Waltzem i spotkasz poszukiwaną od początku gry siostrę bohatera, Mię.


Na tej stronie:


Znajdź wejście do tunelu

Po scenie przerywnikowej napotkasz Jacka Matta i grupę SP. Jeśli w poprzednich misjach udało ci się ocalić Franka i oszczędziłeś Hakona, przyjdą ci oni z pomocą. Po krótkiej wymianie zdań wszyscy się rozejdą, a ty otrzymasz pierwszy cel.

Udaj się za znacznikiem misji od ruin budynku. Kieruj się do dziury (1), by zainicjować krótką scenkę, po której bohater na chwilę zmieni się w zarażonego. Rozpraw się z przeciwnikami i wejdź w interakcję z oznaczonymi drzwiami, by zainicjować kolejną scenkę.


Dotrzyj do X13

Po odzyskaniu kontroli stań na krawędzi, unieś trochę kamerę i wykorzystaj zaczep (2), by z pomocą linki z hakiem przedostać się na drugą stronę. Wbiegnij do tunelu i wykorzystaj jeszcze raz moce zarażonego, by przebić się przez wrogów. Wyjdź na drugą stronę, by wrócić do postaci człowieka.

Idź przed siebie, aż dotrzesz do dziury w barierce (3). Przebiegnij przez nią i wespnij się na górę, a następnie przejdź przez jaskinię. Po drugiej stronie odbij w prawo, wbiegnij na ulicę i kieruj się do znacznika misji. Przeskocz na drugą stronę urwanego mostu i przejdź przez dziurę do środka tunelu. Wejdź w interakcję z oznaczoną windą, by zainicjować scenę z Lawan.


Zaczekaj na Lawan, zabij renegatów

Poczekaj, aż otworzą się drzwi, przejdź do nowego pomieszczenia i wciśnij zielony przycisk (4) przy drzwiach oznaczonych jako A01 Storage, by przejść dalej.

Dobiegnij do końca korytarza i stań na chwilę przy drzwiach. Po drugiej stronie walczą renegaci i zarażeni. Pozwól im się wzajemnie wybić, następnie otwórz drzwi przy pomocy przycisku po prawej stronie i załatw niedobitki. Przejdź przez kolejne drzwi i tunel, by wrócić do Lawan.

Po krótkiej rozmowie czeka cię kolejna walka z renegatami. W pierwszej kolejności zlikwiduj tych stojących na górze (5), strzelających do ciebie z łuku. Nie musisz się jednak za bardzo przejmować, gdyż po chwili bohater ponownie zmieni się w zarażonego i bez problemu wybijesz wszystkich wrogów.

Wróć po wszystkim do Lawan, a po krótkiej rozmowie będziesz na nowo w tunelu, w którym byli renegaci. Jest tutaj mnóstwo zarażonych, w tym także cała chmara Przemieńców. Postaraj się w miarę możliwości przekraść pomiędzy wrogami, gdyż walka z taką armią jest bardzo trudna.

Jeśli wrogowie cię wykryją, wykorzystaj świetlik UV i szybko biegnij w stronę znacznika, do bezpiecznego pomieszczenia (6).

Czeka cię tutaj przeprawa przez mnóstwo pomieszczeń, w których znajdziesz całą masę przedmiotów czy pamiątek. Pozbieraj skarby i przebijaj się przez kolejne pokoje. Wybiegnij finalnie na korytarz i wykorzystaj zielony przycisk (7), by otworzyć przejście i zainicjować scenkę.

Wybij tutejszych renegatów i zarażonych, a następnie kieruj się na drugi koniec tunelu, gdzie znajdziesz kolejne drzwi (8), przez które musisz przejść.


Ścigaj Waltza, zabij Waltza

Czeka cię teraz krótki pościg za Waltzem. Po prostu przebijaj się przez kolejnych wrogów i podążaj wzdłuż jedynej ścieżki, by trafić na bardziej otwartą przestrzeń.

Czeka cię tutaj finałowa walka w grze, w której twoim przeciwnikiem będzie Waltz (9). Samo starcie składa się z kilku etapów, podczas których przeciwnik będzie stawał się coraz silniejszy. Jeśli masz z nim problemy, korzystaj z przedmiotów leczniczych i wspomagaczy.

Po dwukrotnym zbiciu paska zdrowia, Waltz będzie przeskakiwał pomiędzy kolejnymi konstrukcjami. Podążaj za nim korzystając z linki z hakiem, paralotni czy po prostu wspinając się na budynki. Gdy ponownie zbijesz jego pasek zdrowia do zera, czeka cię kolejna scenka przerywnikowa.

Po niej Aiden ulegnie transformacji, a ty będziesz musiał gonić Waltza. Po krótkim pościgu dojdzie do finałowej walki, która nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Po walce czeka cię seria rozmów, w trakcie których będziesz musiał podjąć finałową decyzję.

Wybierz opcję Pozwól Lawan zdetonować bomby (10), jeśli chcesz dotrzeć do najlepszego zakończenia w grze. Pamiętaj, że warunkiem jest tutaj podjęcie odpowiednich wyborów w trakcie innych misji głównych.

Po podjęciu wyboru podejdź do Mii na stole i ją podnieś. Po tym czeka cię długa seria scen, po której misja - i cała gra - dobiegnie końca. Po napisach końcowych możesz kontynuować zabawę, jeśli chcesz wykonać pozostałe w grze misje czy zdobyć znajdźki.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Teraz albo nigdy: Pułkownik

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dying Light 2 Stay Human

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze