Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duchowy następca Banjo-Kazooie trafi w maju na Kickstarter

Pierwsze screeny.

Twórcy „duchowego następcy” klasycznej serii Banjo-Kazooie w maju tego roku rozpoczną zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze.

Screen na silniku gry

- Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu - przyznaje Gavin Price z odpowiedzialnego za prace studia Playtonic, wspominając pierwsze ogłoszeniu tytułu. - Dostaliśmy tony emaili od fanów. Ale to dobrze, chcemy presji.

- Jeszcze kilka tygodni temu nie planowaliśmy Kickstartera, ale liczne reakcje fanów sprawiły, że tytuł musi stać się dużo większy i bardziej rozbudowany.

Obecnie gra nadal nosi wstępną nazwę Project Ukulele, ponieważ ostateczna wersja tytułu zawierać będzie imiona dwójki bohaterów - jak w Banjo-Kazooie - a twórcy nie chcą ich jeszcze zdradzić.

Podobnie jak w tej klasycznej serii, otrzymamy trójwymiarową platformówkę z parą zwierzaków w roli głównej. Większe znaczenie będą jednak miały umiejętności postaci, a świat będzie mniej liniowy i pełen sekretów do znalezienia.

Zbiórka rozpocznie się w maju, a do tego czasu deweloperzy będą badać, czego gracze oczekują w ramach nagród za finansowanie prac. Jednym z pomysłów są nawet figurki współpracujące z czytnikami NFC w urządzeniach Nintendo, na wzór amiibo.

- Na 500 emaili każdego tygodnia, 499 krzyczy „Wii U! Wii U!” - śmieje się Price. - Nie mogę jeszcze potwierdzić platform docelowych, ale tworzymy w silniku Unity i nie chcemy nikogo pominąć. Postaramy się wydać grę jednocześnie na wszystkie systemy.

Screen na silniku gry
Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze