Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Drugi akt przygodówki Broken Age zadebiutuje 29 kwietnia

Tego samego dnia pełna gra trafi na PS4 i PS Vita.

Drugi akt Broken Age ukaże się 29 kwietnia - poinformował serwis IGN. Tego samego dnia produkcja zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Połowa gry została udostępniona w styczniu ubiegłego roku na PC. Drugi rozdział będzie oczywiście oferowany bez opłat dla posiadaczy pierwszego.

Wersja na konsole Sony będzie działała w systemie Cross Buy, co oznacza, że wystarczy zakup jednej z dwóch edycji, by pobrać produkt na drugiej platformie.

Broken Age sfinansowano na Kickstarterze - zebrano 3,4 mln dolarów. Okazało się jednak, że pieniądze wystarczą jedynie na przygotowanie jednego aktu części, a drugi odcinek powstał dzięki funduszom pozyskanym ze sprzedaży pierwszego epizodu.

Fabuła przygodówki opowiada równoległe historie dwojga nastolatków. Shay (w tej roli Elijah Wood) mieszka samotnie na stacji kosmicznej i stara się z niej wydostać. Vella (Masasa Moyo) jest dziewczyną wybraną przez mieszkańców pewnej wioski na ofiarę dla bestii i musi wybrnąć z nieprzyjemnej sytuacji.

„Broken Age nie jest rozbudowane i skomplikowane tak, jak klasyczne przygodówki ze złotej ery gatunku. Produkcja skutecznie nadrabia jednak te braki niepowtarzalnym charakterem” - możecie przeczytać w naszej recenzji pierwszej części gry.

O autorze
Komentarze