Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Day of the Tentacle z 1993 roku powraca, Grim Fandango z datą premiery

Tim Schafer i studio Double Fine z klasykami są za pan brat.

Tim Schafer ze studia Double Fine miał sporo do powiedzenia podczas dzisiejszego PlayStation Experience.

Najpierw zapowiedział odświeżenie klasycznej gry przygodowej: Day of the Tentacle. Tytuł ukazał się w 1993 roku, nakładem LucasArts, i był także znany jako Maniac Mansion 2, choć nie został fabularnie związany z rewelacyjnym pierwowzorem. Schafer prowadził prace nad oryginałem, a teraz odnowiona wersja ukaże się na PS4, Vitę i PC.

Tymczasem poznaliśmy datę premiery Grim Fandango Remastered - gra trafi na PS4, Vitę i PC już 27 stycznia. To klasyczna przygodówka łącząca elementy czarnej komedii i kryminału noir. Gracze wcielają się w Manuela Calaverę, agenta biura podróży Departamentu Śmierci. Akcja rozgrywa się w świecie zmarłych. Oryginalna wersja zadebiutowała w 1998 roku na PC.

Zobacz także: Grim Fandango - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia kultowej przygodówki, z obrazkami i wyjaśnieniami zagadek.

Schafer zapowiedział także, że obie części Broken Age zostaną wydane jednocześnie na PS4 i Vitę - w tym samym czasie, gdy drugi Akt gry zadebiutuje na Steamie, w bliżej nieokreślonym terminie 2015 roku. O pierwszym akcie pisaliśmy w naszej recenzji w styczniu.

Poniżej zwiastun Grim Fandango Remastered:

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze