Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Włamanie na serwery Kickstartera

Zalecana zmiana haseł.

Właściciele popularnego serwisu społecznościowego Kickstarter poinformowali o przeprowadzonym w ubiegłym tygodniu włamaniu na serwery, co poskutkowało przejęciem przez atakujących części danych na temat użytkowników.

Hakerzy zdobyli nazwy użytkowników, adresy email, numery telefonów oraz zaszyfrowane hasła. Dane kart kredytowych są bezpieczne i nie były narażone.

„Możliwe jednak, że osoby o złych intencjach, dysponujące wystarczającą mocą obliczeniową, złamią zaszyfrowane hasło, zwłaszcza jeśli jest ono słabe i oczywiste” - napisano w komunikacie.

Portal internetowy organizujący zbiórki pieniędzy na różnorodne projekty dodaje, że nieupoważnioną aktywność zanotowano dotychczas jedynie na dwóch kontach, a dziura w zabezpieczeniach została już załatana, ale zalecana jest zmiana hasła.

Kickstarter powstał w 2009 roku i błyskawicznie zdobył popularność, a statystyki wpłat dominują właśnie gry wideo, choć dostępne są także inne kategorie, takie jak sztuka, muzyka czy teatr. Pierwszym projektem, który zebrał milion dolarów w jeden dzień, było Double Fine Adventure, przemianowane później na Broken Age.

Cover image for YouTube video

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Broken Age

Android, iOS, PS4, PlayStation Vita, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze