Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 wygląda fantastycznie i zadebiutuje w marcu. Fani RPG akcji mogą zacierać ręce

Szykuje się niezła gra.

Zgodnie z obietnicami, Capcom pokazał nieco więcej rozgrywki z Dragon's Dogma 2 i potwierdził datę premiery, która wyciekła nieco wcześniej - gra zadebiutuje 22 marca 2024 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Nowy gameplay i trailer sugerują, że możemy mieć do czynienia z jedną z najmocniejszych gier następnych dwunastu miesięcy.

Dragon's Dogma 2 to narracyjne RPG akcji osadzone w świecie fantasy, który teoretycznie rządzi się podobnymi prawami, co „jedynka”, ale jest osadzony w równoległej rzeczywistości. Gracze mogą specjalizować swoje postacie w różnych obszarach: walczyć między innymi łukiem, magią czy mieczem. Nie brakuje też wspinania się na wielkie bestie i kurczowego trzymania się ich, co było znakiem rozpoznawczym Dragon's Dogma: Dark Arisen.

Deweloperzy pokazali wielkiego mosiężnego tytana - Talosa - którego można pokonać na kilka sposobów, a także nową klasę, czyli Trickstera. Zapewni on ciekawe podejście do rozgrywki, które spodoba się graczom preferującym trzymać się nieco dalej od walki i kontrolować jej przebieg. Trickster używa bowiem iluzji, dezorientuje przeciwników i sprawia, że atakują się nawzajem.

Poniżej możecie zobaczyć główny trailer, który zgrabnie wprowadzi was w ten świat, a także pełną prezentację, przybliżającą różne elementy rozgrywki.

Gracze raz jeszcze dobiorą sobie pomowników zwanych Pawns. Mają oni różne specjalizacje, a jedną z nich jest umiejętność tłumaczenia elfickiej mowy. Z prezentacji jednego z zadań pobocznych wynika, że deweloperzy opracowali nowy język - lub przynajmniej jego część.

Capcom pokazał też ulepszony edytor postaci, który zapewni więcej możliwości, a dzięki zastosowanej przez twórców technice fotogrametrii stworzy realistyczniejszych bohaterów.

Wystartowały już zamówienia przedpremierowe na Dragon's Dogma 2. Do wyboru edycja standard i Deluxe, przy czym ta druga zapewnia specjalny zestaw do rozkładania obozu oraz inne przedmioty, które „pomogą nam przygotować się do podróży”. Edycję standardową wyceniono w PS Store na 319 zł, a Deluxe Edition na 359 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dragon's Dogma 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze