Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek z Adą może trafić do Resident Evil 4 Remake już niedługo

Twórcy coś testują przed Tokyo Games Show.

W bieżącym roku doczekaliśmy się wielu znakomitych premier, do których niewątpliwie można zaliczyć remake Resident Evil 4. Plotki o domniemanym dodatku fabularnym krążą już od dawna, ale wygląda na to, że rozszerzenie jest coraz bliżej premiery. | PLOTKA

Wnioski o zbliżającej się premierze DLC do Resident Evil 4 Remake nasunąć się mogą po odwiedzeniu karty gry w serwisie SteamDB, który specjalizuje się w śledzeniu zmian i aktywności deweloperów związanej z grami dostępnymi w sklepie Steam. Gracze zauważyli, że w przypadku wspomnianej produkcji Capcomu w ostatnich dniach (od 4 wrzesnia) zaczęło się sporo dziać, a twórcy często aktualizują tajemnicze pliki.

Uwagę przykuwają w szczególności dwie gałęzie plików oznaczone jako prywatne - re_mas_00 i re_mas_02, które w ostatnich dniach doczekały się wielu aktualizacji. Zwykle dzieje się tak podczas testów tuż przed opublikowaniem sprawdzanej zawartości, więc najprawdopodobniej twórcy pracują nad jakością czegoś, co wkrótce trafi do gry. Nietrudno powiązać tę aktywność z doniesieniami o dodatku Separate Ways.

Warto mieć też na uwadze, że zbliża się jedna z największych - jeśli nie największa - impreza branżowa w Japonii, czyli rodzimym kraju Capcomu. Tokyo Games Show wystartuje już 21 września, więc chyba bezpiecznie możemy założyć, że twórcy Resident Evil 4 przygotowują się do właśnie tych targów i planują w ich trakcie coś ogłosić, a być może i wydać. W tym samym czasie powinnismy tez dowiedziec się więcej o wersji gry na gogle PS VR2.

Najprawdopodobniej chodzi o scenariusz Ady Wong zatytułowany Separate Ways, który powinien być znany fanom oryginalnego Resident Evil 4. Według niepotwierdzonych informacji rozszerzenie miałoby trafić do sklepów jeszcze przed końcem tego roku, co zgrabnie łączy się z aktywnością na SteamDB oraz zbliżającymi się targami TGS. Możemy też spodziewać się aktualizacji gry o poziom trudności Extreme oraz nowe postacie w trybi The Mercenaries.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze