Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek Trespasser rozwinie zakończenie Dragon Age: Inkwizycja

Premiera 8 września.

BioWare potwierdziło oficjalnie na imprezie PAX, że Intruz (tytuł oryginału: Trespasser) będzie ostatnim dodatkiem DLC do Dragon Age: Inkwizycja, rozwijającym zakończenie z podstawowej gry.

Na kłopoty - Inkwizycja

Osoby, które ukończyły bazową kampanię, oczekują zapewne na powrót pewnej postaci, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach po ostatnich bitwie.

Postać tą widać w ostatnich sekundach poniższego zwiastuna - uwaga na spoilery!

Akcja Trespasser toczy się dwa lata po wydarzeniach z Inkwizycji i opowie o losach grupy, która uratowała świata. Nie zabraknie inwazji Qunari, nowych problemów z Kotwicą oraz szerokiego zastosowania eluviańskiego lustra. Do gry w Intruza niezbędna będzie postać, która ukończyła główną linię fabularną DA:I.

To „ostatnia przygoda”, o której wspominała w czerwcu ankieta rozsyłana przez Electronic Arts. „To rozszerzenie jest naszym pożegnaniem z Inkwizycją” - zapewnia teraz dyrektor kreatywny, Mike Laidlaw.

„Po uratowaniu świata Thedas, twoją następną misją jest określenie przyszłości Inkwizycji” - czytamy w opisie z ankiety. „Kotwica na twojej dłoni nagle zaczyna świecić, emitując magię związaną z Pustką. Z cienia atakują zabójcy. Zaczyna się inwazja wroga. Wygraj wyścig z czasem, by pokonać wielkie zło zanim będzie za późno.”

Według ujawnionych w czerwcu informacji, gracze mają zmierzyć się z armią Qunari. Zwiedzą też całkiem nowe lokacje i najprawdopodobniej trafią do Pustki. Ankieta wymienia też nowy tryb rozgrywki, z wyzwaniami nawet dla najbardziej doświadczonych postaci.

Na imprezie PAX dowiedzieliśmy się także, że wkrótce pojawi się nowa aktualizacja gry, wprowadzająca statuetkę Złotego Bryłkowca, która zachowa wszystkie odblokowane schematy, recepty i elementy wyposażenia naszej twierdzy - pomiędzy różnymi postaciami.

„Synchronizacja jest dwukierunkowa i sumująca się, co oznacza, że wszelkie zebrane elementy zostaną dodane do waszej sieciowej kolekcji, nawet jeśli »klikająca« postać nie ukończyła jeszcze gry. To taka »nowa gra plus«... tyle że bez konieczności rozpoczynania nowej gry” - napisano na oficjalnej stronie.

Drugi nowy element z łatki to dostępna w Podniebnej Twierdzy garderoba. Na początek znajdziemy w niej około tuzina różnokolorowych strojów.

Cover image for YouTube videoDragon Age: Inquisition | Trespasser DLC trailer | PS4

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dragon Age: Inquisition

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze