Skip to main content

Dragon Age: The Veilguard pozwoli romansować z każdym towarzyszem. Postacie nie będą miały preferencji

Jak w Inkwizycji.

Choć na gameplay z Dragon Age: The Veilguard (jeszcze do wczoraj Dreadwolf) musimy poczekać do 11 czerwca, to BioWare uchyla już rąbka tajemnicy odnośnie szczegółów oczekiwanej gry. Dowiadujemy się na przykład, że w kwestii romansów postawiono na podejście z Dragon Age 2, a nie Dragon Age: Inkwizycja.

W Inkwizycji towrzysze mieli określone preferencje odnośnie potencjalnych partnerów, więc płeć naszej postaci determinowała, z kim możemy zacieśnić więzi. Przykładowo o elfce Serze mogliśmy zapomnieć, jeśli wcieliliśmy się w mężczyznę. To oczywiście nie jedyna gra, w której pewne opcje romansowe były - jak by nie patrzeć - realistycznie zablokowane. Podobnie sprawa wygląda chociażby w Cyberpunk 2077.

The Veilguard stawia jednak na znacznie swobodniejsze podejście i miłosną wolność, znaną chociażby z Dragon Age 2. Krótko mówiąc: będziemy mogli romansować z dowolnym z siedmiu dostępnych towarzyszów.

Sera w Dragon Age: Inkwizycja

Wieści pochodzą z wywiadu z Garym McKay'em - głównym menedżerem BioWare - przeprowadzonego przez IGN. Deweloper opowiedział w rozmowie o istocie towarzyszy w fabule Dragon Age: The Veilguard oraz ich autentyczności, poruszając też wątek miłosny.

- Spędziliśmy dużo czasu, aby nasi towarzysze byli autentyczni w oparciu o ich własne unikalne doświadczenia w tym wielkim świecie fantasy. To sprawia, że relacje, które z nimi nawiązujesz, są jeszcze bardziej znaczące. Sięgnęliśmy do głębokiego lore Dragon Age i zbadaliśmy najbardziej kultowe frakcje serii, aby ożywić każdego z siedmiu towarzyszy i ich historie - tłumaczy McKay.

- Nie będę spoilował informacji, które zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu, ale mogę powiedzieć, że stworzyliśmy historię, w której możesz wpływać na świat i otaczających cię towarzyszy. Działania gracza są ważne dla doświadczenia Dragon Age: The Veilguard i pozwala każdemu graczowi na tworzenie unikalnych, osobistych więzi z wybranymi towarzyszami. I tak, możesz romansować z tymi towarzyszami, z którymi chcesz! - dodaje.

Pierwszy oficjalny gameplay z Dragon Age: The Veilguard zobaczymy 11 czerwca o godzinie 17:00, na oficjalnym kanale YouTube. Będzie to 15-minutowa prezentacja początku gry.

Zobacz także