Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dobre oceny Dead Space Remake. Krytycy chwalą grę

Twórcy mogą być z siebie dumni.

Od wczoraj dostępne są pierwsze opinie o remake’u Dead Space. Produkcja wywarła na krytykach bardzo dobre wrażenie i może być silnym kandydatem do tytułu gry roku. Chwalone jest między innymi wierne przeniesienie fabuły i klimatu oryginału oraz wprowadzenie licznych poprawek.

Zanim przejdziemy do szczegółów, rzut oka na oceny w wybranych serwisach:

Według agregatora Metacritic tytuł osiągnął - zależnie od platformy - średnie wyniki od 87 do 90 punktów na 100 możliwych, bazując w sumie na ponad 50 opiniach „Dead Space jest genialnym i przerażającym horrorem, a doświadczenie staje się jeszcze lepsze w nowym wydaniu. Wszystko co znasz i kochasz w oryginale wciąż tu jest, wraz z dodatkami i usprawnieniami dla nowej generacji” - uważa redakcja portalu Noisy Pixel, przyznając grze pełne 10 na 10.

Oczywiście, nawet wśród pochlebnych opinii pojawiło się kilka krytycznych uwag. „Studio Motive miało możliwość poprawienia gry nawet bardziej, ponieważ niektóre elementy wciąż sprawiają wrażenie przestarzałych. Dead Space z pewnością zadowoli fanów oryginału, ale nie wyróżnia się na tle najnowszych gier AAA” - podsumował swoją opinię portal WCCFTech, jednocześnie oceniając tytuł na 8/10.

Mieszane odczucia miał natomiast recenzent z portalu Powerup-Gaming, przyznając grze 6,5 punkta na 10. „Fani serii mogą po prostu ponownie przejść oryginał, ponieważ remake nie wprowadza zbyt wielu nowości. Jeśli natomiast ktoś nigdy nie miał styczności z marką, to nowe wydanie będzie idealnym miejscem na start. Nie jest to pod żadnym względem zła gra, ale twórcom zabrakło wyobraźni, aby dodać więcej od siebie” - czytamy w tekście.

Remake Dead Space ma premierę już dzisiaj, 27 stycznia. Według informacji udostępnionej przez twórców, tytuł będzie dostępny dla graczy w Polsce od godziny 17:00.

Read this next