Skip to main content

Do sklepów wysłano ponad 4 mln egzemplarzy Resident Evil 7

Gra osiągnęła cel minimalny.

Capcom ogłosił, że dotychczas do sklepów na całym świecie wysłano ponad 4 miliony egzemplarzy wydanej w styczniu tego roku gry Resident Evil 7.

Dane ujawniono za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej cyklu, umieszczając informację w prawym górnym rogu witryny. Podana liczba nie jest jednak równoznaczna ze sprzedażą - nie wiadomo, ile kopii trafiło bezpośrednio do rąk graczy.

W ostatnich DLC do Resident Evil 7 nie zabraknie kolejnych stworów

Z rezultatu niekoniecznie musi być zadowolony sam Capcom. Firma spodziewała się, że wynik zostanie osiągnięty przed końcem ubiegłego roku fiskalnego, który zakończył się 31 marca.

Pod koniec kwietnia chwalono się, że nakład horroru przekroczył 3,5 mln sztuk. Natomiast w lipcu informowano, że do sklepów powędrowało dodatkowe 200 tysięcy.

Wydawca wiąże jednak duże nadzieje z tytułem. Przedstawiciele spółki liczą, że ostatecznie uda się wysłać do sprzedawców łącznie 10 mln egzemplarzy produkcji.

Resident Evil 7 wprowadziło rewolucyjną - jak dla tej serii - zmianę, ponieważ deweloperzy postawili na widok z oczu bohatera. Położono również mniejszy nacisk na walkę.

Gra otrzyma jeszcze dwa DLC - darmowe Not a Hero oraz płatne End of Zoe. Oba ukażą się jednocześnie - 12 grudnia - na PC, PS4 i Xbox One.

Pierwszy z dodatków miał ujrzeć światło dzienne wiosną, ale w kwietniu twórcy poinformowali o opóźnieniu premiery. Powodem przesunięcia była chęć dopracowania darmowego rozszerzenia.

Akcję osadzono po wydarzeniach przedstawionych w podstawowym Resident Evil 7. Główną postacią jest sam Chris Redfield, bohater bardzo dobrze znany wszystkim fanom serii. Mężczyzna wraz ze swoim zespołem spróbuje stawić czoła kolejnemu zagrożeniu.

Zobacz na YouTube

Natomiast End of Zoe wyceniono na 15 euro (około 64 zł). Posiadacze przepustki sezonowej pobiorą pakiet bez dodatkowych opłat, wejdzie też w skład złotej edycji. Gracze poznają dalsze losy dziewczyny, a także zwiedzą bagniste lokacje i zmierzą się z nowymi typami potworów.

Kompletne wydanie produkcji też ukaże się 12 grudnia. Zaoferuje podstawową wersję gry oraz wszystkie DLC - poza wymienionymi, również Banned Footage Vol. 1 i Banned Footage Vol. 2.

Zobacz także