Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Disney znalazł nowego scenarzystę dla filmu „Star Wars”. Odpowiada za lubiany serial

Wytwórnia stawia na doświadczenie.

Disney postanowił zatrudnić cenionego scenarzystę - Stevena Knighta - do pracy nad nowym filmem w świecie „Gwiezdnych wojen”. Filmowiec posiada na koncie między innymi serial kryminalny „Peaky Blinders”.

Tym samym wytwórnia udowadnia, że nie zamierza rezygnować z widowisk kinowych pomimo piętrzących się problemów. Przypomnijmy, że niedawno z omawianego projektu w dość niejasnych okolicznościach odeszli Damon Lindelof („Zagubieni” ) i Justin Britt-Gibson („Banshee” i „Wirus”). Panowie jeszcze kilka dni temu przedstawiali studiu gotowy scenariusz, jak potwierdza portal Variety.

Fabularnie produkcja ma rozgrywać się po wydarzeniach znanych z widowiska „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” z 2019 roku, ale więcej szczegółów wciąż nie ujawniono. Te zostaną ogłoszone na zbliżającym się wydarzeniu Star Wars Celebration, które odbędzie się w kwietniu w Londynie.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” przyniosły twórcom ponad miliard dolarów

Warto przypomnieć, że Knight funkcjonuje w branży od wielu lat. Zrealizował na przykład takie filmy jak „Spencer”, „Siódmy syn” czy „Locke” oraz serie „See” i „Tabu”. Na fotelu reżyserskim pozostała za to Sharmeen Obaid-Chinoy („Ms. Marvel”). Zdjęcia do jej nowego obrazu rzekomo wystartują w lutym 2024 roku, a premierę zaplanowano na 19 grudnia 2025.

To niejedyne projekty osadzone w świecie „Gwiezdnych wojen” zaplanowane przez Disney i studio Lucasfilm. Taika Waititi, twórca zeszłorocznego obrazu „Thor: Miłość i grzmot”, chce nagrać własne „Star Wars” i dodatkowo w nich wystąpić. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku jego komedii wojennej „Jojo Rabbit”, kiedy to stanął za kamerą, ale także wystąpił w roli wyimaginowanego Adolfa Hitlera.

Zrezygnowano za to z pomysłu realizacji widowiska „Rouge Squadron” i nienazwanego projektu szefa Marvel Studios - Kevina Feige’a.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze