Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored 2 - Misja 2: Kraniec świata - sekrety i znajdźki

Zobacz, gdzie w drugim zadaniu znaleźć audiografy, runy, kościane amulety i schematy.

W Dishonored 2 w każdej misji znajdziesz sporo cennych, często dobrze poukrywanych przedmiotów, za którymi warto się rozejrzeć. Niektóre z nich, np. audiografy, pozwolą ci lepiej poznać fabułę. Na innych, na przykład na obrazach, możesz nieźle się wzbogacić, natomiast kolejne (chociażby serca i plany techniczne) umożliwiają rozwijanie zdolności i sprzętu głównego bohatera. Dobrze jest zatem poświęcić nieco czasu na ich odszukanie.

W linkach zaznaczono miejsca w poradniku, w których znajdują się opisywane przedmioty.


Po przebudzeniu, Groźna wręga

Runy #1, #2

Pierwszą runę zdobędziesz w trakcie pobycie w dziwnym świecie na początku misji. Po zdobyciu serca zacznij podążać w kierunku kapliczki, w której znajdziesz dwie runy.


Runa #3

W trakcie przeszukiwania statku wejdź na wyższy pokład i weź do ręki serce. Dzięki niemu zobaczysz runę znajdującą się pod wodą. Wskocz do niej, zanurkuj i wpłyń do wraku, gdzie znajdziesz poszukiwany przedmiot.


Audiograf - Porwanie Antona Sokołova

Urządzenie z wiadomością znajdziesz w małej kajucie znajdującej się za pomieszczenie, w którym odbywa się odprawa z Foster. Audiograf stoi na lewo od akwarium.


Czarnorynkowy sklep, Ściana światła

Obraz - Izometria nadrewidenta Thaddeusa Campbella

Po wyjściu z doku zwróć uwagę na wysoki budynek z prawej, na którym rozwieszona jest podobizna Emily. Korzystając z Mignięcia lub Dalekiego chwytu zacznij przeskakiwać na coraz wyżej położone miejsca, aż w końcu dotrzesz na balkon. Z niego wejdź do domu, gdzie znajdziesz obraz.


Runa #4

Po opuszczeniu portu skieruj się w lewo, w stronę wielkiego wieloryba na lądzie. To właśnie w nim znajdziesz kolejną runę.


Audiograf - Rekrutowanie górników

Nagranie znajdziesz na pokładzie drewnianej łodzi stojącej po drugiej stronie od wieloryba, przy którym znalazłeś runę #4.


Ukryty, podwodny skarb

Po zdobyciu mapy od czarnorynkowego handlarza (możesz ją kupić lub wykraść) skieruj się w stronę doków. Na mapie pojawi się czerwony X wskazujący miejsce ukrycia skarbu. Znajduje się on pod małą boją z prawej strony (obrazek powyżej) - wpłyń pod nią i wyjmij z rozbitej łodzi głównie broń w postaci granatów i bełtów.


Schemat - Rozproszone uwolnienie materiału zapalającego

Naprzeciwko wieloryba jest budynek z daszkiem i dwoma wentylatorami. Dostań się na górę korzystając z Mignięcia lub Długiego chwytu i wejdź do środka przez otwarte okno (dobrze jest ogłuszyć cywila). W sejfie z lewej znajdziesz poszukiwany schemat.


Runy #5 i #6, Obraz - Odmieniec w snach warunkowych, Kościany amulet #1

Wejście do pokoju z sekretami (strzałka), a w pokoju runy (#1), obraz (#2) oraz Kościany amulet (#3)

Wszystkie trzy sekrety znajdziesz w domu, do którego możesz dostać się podczas próby przekraczania ściany światła. Najłatwiej dotrzeć do niego wchodząc na dach budynku z wiatrakiem, który zasila ścianę światła. Na lewo od niego znajduje się blok z dwoma balkonami - w pokoju, przy którym są umocowane odnajdziesz poszukiwane przedmioty.


Kościany amulet #2

Na pierwszym piętrze budynku z krwiogzami. Znajdziesz go w pokoju na lewo od schodów, tuż obok gniazda insektów.


Runa #6

Tę runę znajdziesz w czarnorynkowym sklepie, do którego możesz dotrzeć wykonując jedno z zadań opcjonalnych zaraz po dotarciu do miasta. Możesz kupić ją od sklepikarza za 400 sztuk złota albo wykonać zadanie specjalne Czarnorynkowy włam i zdobyć ją za darmo.


Kościany amulet #3

Po przejściu przez ścianę światła wejdź na balkon z prawej (możesz się do niego dostać przez okno mieszkania z runą #5 i #6). Następnie użyj Mignięcia lub Długiego chwytu, aby dostać się na dach budynku z prawej. Przejdź w prawo, a na kolejnym fragmencie dachu znajdziesz ciało, insekty oraz kościany amulet.


Runa #7, Obraz (Logika predykatów wicerewidenta), Schemat (Wzmacniające hartowanie ogniem)

Schemat (#1), obraz (#2) oraz runa (#3) w sejfie

Powyższe przedmioty znajdziesz na piętrze w przyczółku rewidentów, do którego najlepiej dostać się przez balkon (użyj Mignięcia lub Dalekiego chwytu, aby przenieść się na niego z sąsiedniego dachu). Schemat (#1) znajdziesz na biurku, a obraz (#2) na ścianie. Runa jest w sejfie (#3), który otworzysz odkrywając kod. W tym celu potrzebna jest książka Siedem zakazów (leży przy sejfie) oraz notatka Zakazy, które zapewnią bezpieczeństwo (leży na stoliku w pokoju z prawej). Musisz teraz dopasować po kolei zakazy z notatki do cyfr z księgi (układy są generowane losowo).

Przykładowo, jeśli na notatce widnieją zakazy: Nienasycony apetyt, Próżnujące dłonie oraz Rozpustne ciało, to w księdze mają one następujące numery - 5, 3, 6 - i to jest właśnie kombinacja do sejfu.


Kościany amulet #4

Znajdziesz go w pokoju przesłuchań w przyczółku rewidentów, gdzie znajduje się też ciało mężczyzny, które masz dostarczyć Mindy. Do pokoju dostaniesz się zabierając jednemu ze strażników na tym samym piętrze klucz.


Runa #8, Kościany amulet #5

Po dotarciu do przyczółka rewidentów zejdź na parter i przejdź przez główne drzwi. Z lewej znajdziesz dwóch strażników, których możesz zwabić głośnym zachowaniem do budynku i ogłuszyć. Runa i kościany amulet znajdziesz na lewo od wyjścia z budynku.


Stacja Addermire, mieszkanie dr Hypatii

Runa #9

Na końcu kanału dzielącego centrum miasta na dwie części. Po dopłynięciu do końca wejdź na łódź i podejdź do krat. Strzel z kuszy w deskę leżącą nieco w oddali na ziemi, a runa zacznie płynąć w twoim kierunku.


Audiograf - Na pomoc górnikom

Na biurku w mieszkaniu dr Hypatii, które znajduje się naprzeciwko dworca Addermire (do środka możesz dostać się przez otwarte, balkonowe drzwi).


Obraz - Projekcyjne spojrzenie Hypatii

W mieszkaniu dr Hypatii, na ścianie w drugim pomieszczeniu przed drzwiami zamkniętymi na klucz.


Spis treści: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz:

- Dishonored 2 - Misja 2: Kraniec świata - Po przebudzeniu, Groźna wręga

- Dishonored 2 - Misja 2: Kraniec świata - Czarnorynkowy sklep, ściana światła

- Dishonored 2 - Misja 2: Kraniec świata - Przyczółek rewidentów, ciało dla Mindy (opcjonalne)

- Dishonored 2 - Misja 2: Kraniec świata - Stacja Addermire, mieszkanie dr Hypatii

- Dishonored 2 - Misja 2: Kraniec świata - Działania specjalne


Kościany amulet #6

Znajdziesz go na parterze w sejfie pod schodami w sklepie Wislona (naprzeciwko stacji Addermire i pod pokojem doktor Hypatii). Kod jest w kasie stojącej na blacie przy wejściu do sklepu.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Dishonored 2

Najnowsze artykuły