Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dinozaury z klocków w pierwszym zwiastunie LEGO Jurassic World

Wieści z pierwszych zapowiedzi.

Studio TT Games przygotowało pierwszy zwiastun dla debiutującej w tym roku gry zręcznościowej LEGO Jurassic World.

Piesek?

Materiał wideo nie rezygnuje z charakterystycznego dla serii humoru, przedstawiając byka kierującego dźwigiem czy lufę karabinu zatkaną bananem. Clever girl!

Tytuł bazuje na fabule trzech pierwszych filmów „Park jurajski”, dodając do tego sceny z nowej produkcji kinowej z tej serii - „Jurassic World”. Jest nawet sam Jeff Goldblum.

Wydawca gry zaoferował dziennikarzom także możliwość sprawdzenia najnowszej odsłony „klockowej” serii. Jak wynika z pierwszych wrażeń: nie powinniśmy spodziewać się większej rewolucji, a raczej kontynuacji utrwalonej formuły.

Twórcy przygotowali 20 poziomów oraz ponad 100 postaci do odblokowania. Jedna z sekcji opowiada o poszukiwaniu lekarstwa dla chorego triceratopsa. Podobnie jak we wcześniejszych grach przeszukujemy lokację, zbieramy przedmioty, by na końcu stworzyć lek.

Podobne są także inne systemy rozgrywki: śledzenie dinozaurów po śladach (na wzór Aragorna w LEGO Władca Pierścieni). Inne postacie potrafią wykopywać przedmioty, sadzić rośliny tworzące platformy czy wchodzić do mrocznych pomieszczeń. Pewną innowacją jest krzycząca dziewczynka, potrafiąca niszczyć szkło i ogłuszać wrogów.

Większą nowością jest możliwość grania jako dinozaur. Po wyleczeniu triceratopsa sympatyczny zwierzak towarzyszy nam do końca poziomu, z radością rozbijając obiekty skrywające kolejne „monety”. Możemy kontrolować go bezpośrednio lub pozostawić samemu sobie.

Podobnie jak w Hobbicie, Jurassic Park odchodzi od systemu zamkniętych poziomów na rzecz większego, otwartego świata, pełnego ukrytych atrakcji. Szczegóły na ten temat są na razie skąpe, ale w planach jest odwzorowanie wysp z filmów - Isla Nublar i Isla Sorna.

LEGO Jurassic World ukaże się w czerwcu. Tradycyjnie, lista platform docelowych prezentuje się imponująco: PC, PlayStation 3, PS4, PS Vita, X360, Xbox One, 3DS i Wii U.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze