Skip to main content

Dice znów miesza w Battlefield 2042. Usuwa najbardziej promowaną opcję gry

Twórcy chcą bardziej taktyczniej rozgrywki.

Najnowsza aktualizacja do Battlefielda 2042 - oznaczona numerem 4.1 - usuwa z gry kolejkę map dla 128 graczy w trybie Przełamania. Ogromne bitwy z dwa razy większą liczbą osób były właściwie znakiem rozpoznawczym gry, ale twórcy rezygnują z nich przez zbyt duże zamieszanie na polu walki.

W opisie aktualizacji twórcy tłumaczą, że „po przeanalizowaniu trybu Przełamania, doszli do wniosku, że wersja dla 64 graczy oferuje bardziej taktyczną rozgrywkę, większe pole do współpracy i czyni zabawę mniej chaotyczną”. Liczba 128 graczy pozostaje w trybie Podboju, gdzie - zgodnie ze zdaniem twórców - pasuje bardziej.

Przypomnijmy, że zwiększenie maksymalnej liczby graczy do 128 jest jedną z najbardziej promowanych nowości w Battlefield 2042. Jednak graczom zmiana się nie spodobała, ze względu na znacznie bardziej chaotyczną rozgrywkę i wydłużony czas matchmakingu.

Aktualizacja naprawia również błędy i wprowadza pewne zmiany w balansie rozgrywki, głównie wśród zdolności operatorów. Angel nie może już odnawiać sojusznikom pancerza za pomocą torby z zaopatrzeniem, działko strażnicze Borisa zadaje mniejsze obrażenia i nie namierza graczy przez ściany, a czas ładowania systemu umocnień Irisha zmniejszono z 25 do 20 sekund.

Zobacz także