Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 na PC tylko przez Battle.net

Jako pierwsza gra spoza oferty Blizzarda - wsparcie Bungie.

Zakończony przed momentem pokaz rozgrywki z Destiny 2 zakończył się sporą niespodzianką - wersję PC aktywujemy wyłącznie w aplikacji Battle.net.

Oznacza to, że gracze nie skorzystają z innych platform dystrybucji cyfrowej, choćby z popularnego Steama.

Activision Blizzard to oczywiście jedna korporacja, lecz dotychczas program grupował i obsługiwał wyłącznie produkcje tej drugiej firmy - World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch i inne.

Warto zauważyć, że z nazwy Battle.net korzystamy teraz tylko dlatego, że jest dużo lepiej kojarzona przez graczy. Po niedawnych zmianach system nosi już prostą nazwę „Blizzard”.

Zobacz także: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Pierwsze Destiny nie było oczywiście w ogóle dostępne na PC, ale publikacja drugiej części wyłącznie w opisywanym systemie nadal jest niespodzianką.

Blizzard wyjaśnił w specjalnym komunikacie, że za obsługę serwerów i wsparcie techniczne odpowiedzialne będzie studio Bungie, ale nie zabraknie integracji z innymi możliwościami Battle.net, takimi jak znajomi, tworzenie drużyn, czat czy zakupy za pomocą środków zgromadzonych na koncie.

„Uwielbiamy Destiny i uważamy, że Destiny 2 będzie świetne. Blizzard ma już ustaloną, globalną infrastrukturę, służącą do wsparcia naszych własnych tytułów” - komentuje firma. „Tworzenie całkiem nowej aplikacji dla Destiny 2 oznaczałoby niepotrzebne wydłużenie prac. Chcemy zagrać tak szybko, jak to tylko możliwe, więc pomagamy kolegom.”

Destiny 2 ukaże się 8 września w wersji z polskim dubbingiem. Gra trafi na PS4 i Xbox One, a także na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze