Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Despicable Me: Minion Rush - Poradnik na iPhone, iPad, Android

Wskazówki i porady dla wszystkich zaczynających zabawę.

Despicable Me: Minion Rush to gra bazująca na filmie animowanym z sympatycznymi Minionkami w roli głównej. W produkcji wcielamy się w jednego z nich i poprzez bieg po wypełnionych przeszkodami planszach, staramy się zebrać, jak najwięcej bananów. Dzięki nim możemy kupować w sklepie różnego rodzaju stroje i ulepszenia dla naszej postaci.

Pobierz grę na iOS | Android

Poniżej przedstawiamy wskazówki i porady przydatne w rozgrywce.

- Jeśli widzisz zbliżający się zielony fragment trasy przygotuj się na używanie możliwości przechylania urządzenia. Sterowany minion może tutaj bardzo łatwo spaść, dlatego ważne są dokładne ruchy. Staraj się raczej koncentrować na przeżyciu niż zbieraniu wszystkich bananów.

- Zawsze lepiej jest przepchnąć drugiego miniona niż złapać okoliczne banany. W ten sposób możesz zwiększyć liczbę punktów w trybie sieciowym. Aby skorzystać z tej możliwości po prostu staraj się ustawić na linii z rywalem, a twój minion załatwi sprawę.

- Podczas walki z Vectorem musisz unikać upuszczane przez niego roboty, ale rzucać w niego ogniowymi tarczami. Po prostu naciskaj na te eksplodujące przedmioty, aby posłać je prosto w stronę statku przeciwnika. Przed rzutem upewnij się, że twój tor jest wolny.

- Pamiętaj o ulepszaniu swojego miniona w sklepie. Większość ulepszeń może zostać zakupiona przez znalezione na etapach banany. Na początku polecamy zainwestować w tarczę (Minion Shield), dzięki czemu będziesz w stanie przetrwać kolizje, co jest bardzo przydatną umiejętnością.

- Zwracaj uwagę na zadanie, jakie pojawiają się podczas gry. Nie są ciężkie do ukończenia, a w zamian otrzymasz żetony przydające się w przypadku kłopotów. Ponadto wypełnianie tych celów otworzy ci nowe środowiska do eksploracji.

- W przeciwieństwie do wielu podobnych gier tutaj możesz zmieniać tory nawet kiedy znajdujesz się na średniej wysokości w powietrzu. Korzystanie z tej umiejętności jest często niezbędna do ominięcia przeszkód. Dlatego zawsze patrz nie tylko na najbliższy obiekt, ale także na kolejne, aby dobrze się przygotować na ich ominięcie.

- Skończyły ci się żetony i denerwuje cię związany z tym napis o wskrzeszaniu (Revive)? Pukaj szybko w ekran w jakiekolwiek miejsce oprócz ramki z wiadomością, a będziesz mógł rozpocząć grę bez oczekiwania. Zauważ, że przywracanie do życia kosztuje za każdym razem coraz więcej podczas jednego etapu.

- Zawsze staraj się złapać ikonę jednorożca (Fluffy Unicorn) kiedy pojawi się na ekranie. Najpierw musisz aktywować tę opcję w sklepie, jednak warto to zrobić, ponieważ ta mini gra da ci dostęp do sporej ilości bananów. Po prostu prowadź jednorożca przez ogromne zbiory bananów.

Artykuł pochodzi z będącego częścią sieci Eurogamer Network serwisu Modojo.

Tagi

O autorze

Awatar John Bedford

John Bedford

Współpracownik

John is a freelance writer based in West Sussex.

Komentarze