Skip to main content

Demon's Souls - boss: Penetrator

Boss z wielkim mieczem.

Z Penetratorem zmierzyć się na końcu lokacji: Wewnętrzny dziedziniec w Balaterskim Pałacu. Ten wróg jest sporym wyzwaniem, ale musisz najpierw przedrzeć się przez grupę silnych przeciwników, którzy bronią dostępu do areny walki.

Arena, na której będziesz walczył z Penetratorem, jest niewielkich rozmiarów. Dużym ułatwieniem w tym starciu jest fakt, że boss nie posiada żadnych ataków dystansowych, a jego ruchy są dosyć powolne, a ataki sygnalizowane.

Zanim rozpoczniesz starcie, warto uwolnić Biorra z celi więziennej. Jeśli to zrobisz, wesprze cię w walce z Penetratorem. Wówczas potyczka stanie się o wiele łatwiejsza.

Na stronie Demon's Souls - Biorr: towarzysz, klucz do więzienia, gdzie znaleźć wyjaśniamy, jak uwolnić Biorra.

Poniżej przedstawiamy wskazówki, dzięki którym uporasz się z Penetratorem:

  • Boss nie posiada zbyt wielu ataków, a wszystkie uderzenia wykonuje za pomocą miecza.
  • Poczekaj, aż Penetrator wykona swój atak, wówczas wykonaj unik i potem wyprowadź kontratak.
  • Zasięg ataku mieczem bossa jest szeroki, więc unik na bok lub do tyłu nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Przygotowując się do obrony najlepiej wykonać przetoczenie do przodu, tuż przed uderzeniem wroga, po by minąć atak przeciwnika. Wówczas znajdziesz się za jego plecami. Szybko podejdź do bossa i wyprowadź cios, po którym wycofaj się lub znowu wykonaj unik do przodu.
  • Wyjątkiem jest pchnięcie mieczem. Rozpoznasz ten atak po zmianie koloru broni bossa - z czerwonego na żółto-pomarańczowy. Wówczas wycofaj się szybko do tyłu. Chyba że stoisz blisko przeciwnika - wtedy przetocz się za niego.

Po tym jak pokonasz Penetratora, podejdź do klińca i odbierz Srebrną duszę demona. Możesz iść teraz dolej do kolejnej lokacji, czyli Wieży Króla lub odwiedzić inny region.

Następnie: Demon's Souls - boss: Nieczysty Kolos

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Dawny Bohater

Read this next